Glas Slavonije

Mia Wild nastavlja kupiti zlata i rušiti rekorde

- PONOVNO ZLATNA: Mia Wild

Tamo gdje je stala prošle godine, najbolja osječka atletičark­a Mia Wild nastavila je ove. Nema veze je li natjecanje na otvorenom ili u zatvorenom prostoru, Mia pobjeđuje i pomiče svoje granice. Na atletskom Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke članovi AK Slavonija-žito osvojili su ukupno šest medalja, a najviše je bilo zlatnih. Ponovno je blistala Wild, ne samo najistaknu­tija predstavni­ca osječkog kluba nego i trenutno jedna od najperspek­tivnijih sprinteric­a Europe i svijeta. Postavila je novi dvoranski državni rekord u utrci na 60 metara u ovoj dobnoj kategoriji koji je aktualan i u konkurenci­ji mlađih seniorki - 7,36 sekunid. Dakako da je osvojila najsjajnij­e odličje, baš kao i na 60 metara s preponama. U toj je utrci istrčala vrijeme 8,12, i to je njezin osobni rekord, samo stotinku sekunde slabiji od onoga na državnoj razini... Dodajmo na kraju da je Mia trenutno druga u Europi među atletičark­ama U-20 na 60 metara i šesta na svjetskoj rang-ljestvici!

Prvak Hrvatske postao je i Rocco Martinović u skoku s motkom. Preskočio je visinu 4,40, a njegov klupski kolega Jakov Maričak bio je srebrni s rezultatom 4,00 metara. Srebro je zaslužila i Leonarda Patača u troskoku s daljinom 11,56, a brončani u skoku u dalj bio je Gabriel Bolarić, doskočivši na 6,14 metara. Od ostalih natjecatel­ja (nažalost, četvero članova AK Slavonija-žito zbog bolesti nije moglo putovati u Zagreb) četvrta su mjesta zauzeli: David Kurtek u skoku u vis (1,94), motkaš Mihovil Vegar (3,40) i Patricija Kladarić na 60 prepone (9,51). I. Li. ■