Glas Slavonije

Marsonia u Vijušu imala poticaj s tribina i upisala prvu pobjedu protiv Murse

-

Tko čeka dočeka. Nakon devet poraza odbojkaši Marsonije uspjeli su napokon svladati slavonskog rivala iz Osijeka. U sklopu 13. kola Supelige, u poticajnoj atmosferi SD-A Vijuš, pred 500-tinjak gledatelja, domaćin je ostao čvršći, uspio se izvući iz neugodne situacije u petom setu, čije je otvaranje nagovijest­ilo još jednu pobjedu Osječana. No, nakon vodstva 0:5, igrači Marija Tepperta su stali, Brođani su osjetili svoju prigodu, koju su iskoristil­i za dugoočekiv­anu pobjedu na kraju s 3:2, koja je stigla nakon devet poraza u službenim okršajima.

Zaigrala je Mursa-osijek u derbiju oslabljena (bez prvog pucača Vukovića koji je bio u zapisniku, te još od ranije ozlijeđeno­g libera Busak Vidakovića). Dobro je odradila uvodni set. Nije to pokolebalo domaćina, koji je prilično uvjerljivo stigao do poravnanja, a gosti su i u trećoj dionici bili u podređenom položaju. Buđenje mursaša ipak stiže od sredine četvrtog seta, ali dobar početak u petom nije bio dostatan i treći poraz sezone bio je neizbježan. Sve je trajalo 132 minute, a završilo je 3:2 (22:25, 25:18, 25:21, 19:25, 15:12). Mursa-osijek sada je na učinku 10-3, te je pala na četvrto mjesto, dok je Marsonia ostala šesta sa 7-6 i 14 bodova na kontu. Brođani su do prvog slavlja protiv slavonskog rivala, ali i prvog u nastavku sezone stigli u sastavu: Bogdanović, Kraljević (L), Orešković, M. i A. Grgić, Budim, Šokčević, Begić, Karačić, Pejanović, Mehić, Dakić, Vrhovac (L) i Đorđević. Sastav gostiju: Vuković, Ivančić, Dugandžić (L), Đirlić, Giljanović, Šunjo, Škugor, Viloria, Šoš, Perillus, Verasto, Bečeheli (L) i Marszalek. Nova runda je već u srijedu, Mursa-osijek dočekuje Rovinj, a Marsonia igra kod Ribola Kaštela. N.B. ■