Glas Slavonije

Španjolci ponovno bolji, ovaj put Hrvatska nije imala baš nikakvih šansi

-

Vaterpolis­ti Hrvatske u ključnoj su utakmici za prvo mjesto u skupini A i izravan prolazak u četvrtfina­le Svjetskog prvenstva u Dohi izgubili od Španjolske s 10:6 (2:1, 3:2, 1:0, 4:3). Bila je to repriza finala Europskog prvenstva koje je sredinom siječnja igrano u Zagrebu. Za razliku od te zagrebačke utakmice, u kojoj su Barakude većinu vremena vodile, a onda pale u završnici, Hrvatska u Dohi nije imala nikakvih izgleda.

Od samog početka momčad Ivice Tucka bila je u minusu. Španjolci su susret otvorili vodstvom od 2:0, potom imali i 3:1, ali je Hrvatska u drugoj četvrtini pogodcima Žuvele i Lončara došla u egal (3:3). Međutim, taj izjednačen­i rezultat nije se dugo zadržao, Španjolci su se pogodcima Munarriza i Cabanasa odvojili na 5:3, a onda je uslijedila "crna" treća četvrtina. U njoj je zabio samo Granados za španjolski­h 6:3, dok je Hrvatska ostala bez pogotka i u posljednjo­j četvrtini više nije uspjela stići zaostatak. Nakon dobrog otvaranja SP-A protiv Australije, hrvatski napad u susretu sa Španjolsko­m potpuno je zakazao, i to je ključ poraza. Bilo je promašaja i mučenja, španjolska obrana je lako zaustavlja­la napade Barakuda, tako da se više od ovih 10:6 nije moglo ni očekivati. Prvi hrvatski strijelac bio je Loren Fatović s tri pogotka. Po jedan su postigli Lončar, Lazić i Žuvela. Vratar Marko Bijač imao je devet obrana, ali ni to nije pomoglo.

Nakon poraza od Furije Hrvatska će, ako ne bude nekog čuda u posljednje­m kolu, gotovo sigurno završiti druga u skupini A, a to znači da će u nastavku turnira igrati utakmicu za četvrtfina­le protiv trećeplasi­rane reprezenta­cije iz skupine B, a to će biti pobjednik dvoboja između Brazila i Kine. I. Liović ■