Glas Slavonije

Odlična najava za sredinu veljače i državnu smotru

- Ivana LIOVIĆ

Sisak je bio domaćin plivačkog Regionalno­g prvenstva za početnike, mlađe kadete i kadete u 25-metarskom bazenu. Na natjecanju Regije 4 sudjeloval­o je 13 klubova, odnosno 364 mladih plivačica i plivača.

PK Osijek uz vodstvo trenera Mihaela Močkovića, Mateja Miličića, Marka Filipovića i trenerice Marije Dobrošević predstavio se sa 47 plivačica i plivača koji su ostvarili izvrsne rezultate te osvojili ukupno 30 medalja. Od toga su 22 pojedinačn­e (13 zlatnih, pet srebrnih, četiri brončane) te osam štafetnih medalja (tri zlatne, četiri srebrne i dvije brončane). Isplivani su osobni rekordi, tri klupska rekorda te limiti za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske za kadete koje se sredinom veljače održava u Zadru. Osječka kadetkinja Buga Vukić kući se vratila s tri pojedinačn­e medalje, bila je prva na 50 i 100 metara prsno te treća na 50 slobodno. U pojedinačn­om dijelu programa briljirala je još jedna kadetkinja Elena Valentekov­ić osvojivši četiri prva i jedno drugo mjesto. Elena je pobijedila u utrkama na 50 leđno, 100 i 50 slobodno te pritom rušila klupske rekorde. Bila je najbolja i na 100 metara leđno te druga u utrci na 50 metara leptir. Kadet Nikša Galić osvojio je prvo mjesto u utrkama na 50 i 100 prsno, dok je 200 mješovito završio kao drugi. Korina Žigić u Osijek je donijela dvije medalje, bila je druga na 400 slobodno te treća na 100 slobodno. Mlađi Kadet Tin Čizmadija čak je četiri puta utrku završavao kao prvi te jednom drugi. Tin je pobijedio na 100 leđno, 100 slobodno, 50 leptir i 50 slobodno, a u utrci na 100 metara leptir osvojio je drugo mjesto. Početnik Erik Prutki u Sisku je kompletira­o medalje. Bio je prvi u utrci na 25 metara prsno, drugi na 25 leđno te treći na 25 leptir, a Leni Caha osvojio je treće mjesto na 25 metara leđno. Uspješne su bile osječke štafete, u utrci na 4x50 mješovito kadetkinja Korina Žigić, Buga Vukić, Elena Valentekov­ić i Lucija Štulina osvojile su prvo mjesto, a djevojke su bile prve i na 4x50. Mlađi kadeti (Tin Čizmadija, Jakov Caha, Bruno Stojanović i Luka Kapraljevi­ć) bili su drugi na 4x50 mješovito te drugi na 4x50 slobodno. Na 4x50 slobodno Majda Katavić, Lucija Balanže, Katja Milanović i Lena Josić bile su treće kod ml. kadetkinja, a treće mjesto zauzela je i štafeta početnica u sastavu Jukija Ćorić, Ina Matuzalen, Michelle Sertić i Tena Josipović. Nikša Galić, Elena Valentekov­ić, Toni Burazović i Buga Vukić bili su drugi na 4x100 slobodno mix, a kadetska štafeta Korina Žigić, Anja Svalina, Lada Mrganić i Lucija Štulina osvojla je drugo mjesto u utrci 4x100 mješovito. ■