Glas Slavonije

Zabile samo pet golova u prvom dijelu

-

Očekivani poraz doživjele su rukometaši­ce Osijeka u susretu koji je otvorio 15. kolo Prve hrvatske lige. U njemu su, u Zagrebu, aktualne prvakinje Hrvatske uzvratile Osječankam­a i to s kamatama za poraz na Zrinjevcu u uvodnom dijelu prvenstva. Lokomotiva je na svom terenz bila nemilosrdn­a, a otpor gošći ugušen je već u samom otvaranju ove neravnopra­vne utakmice. Stvari su se počele odvijati u neželjenom smjeru već od 3. minute. Tada je Hren zabila za prvo i posljednje izjednačen­je (1:1), a na sljedeći pogodak Osječanki čekalo se skoro osam minuta. Napadačka nemoć bila je potpuna, do odlaska na odmor gošće su zabile ukupno pet pogodaka, a Lokomotiva je čak 22 puta tresla mrežu iza osječkih vratarki. U nastavku utakmice je domaćin malo smanjio gas, a sastav Tomislava Rešickog je ipak bio malo efikasniji.

Pogled na semafor za gostujući sastav nije bio ugodan, ali tih 39:19 treba što prije zaboraviti

U završnici su Zagrepčank­e imale najvećih +21, a sve je zaključeno s okruglih 20 pogodaka razlike. Težak poraz, pogled na semafor za gostujući sastav nije bio ugodan, ali tih 39:19 (22:5) za Lokomotivu treba što prije zaboraviti, izvući neke pouke iz ove utakmice, jer serija teških dvoboja još nije gotova. U Domu sportova Osijek je igrao u sastavu: Borac (3+1 obrane), Brkić (5+0), Čivić, Josipović 3, Hren 4(2), Šoš 2, Gardaš, Jozanović 2, Kragujević, Jelečević, Malovan 3(1), Frančić 2(1), Grgić, Vrdoljak 1 i Pehar 3. Kod Lokomotive po sedam pogodaka zabile su Burić i Jaundža, a Mamić je imala 17 obrana (16+1). Sljedeći dvoboj rukometaši­ce Osijeka, koje su trenutačno 12. na tablici s osam bodova na kontu, igraju na Zrinjevcu, 17. veljače stiže Dugo Selo ‘55. N.B. ■