Glas Slavonije

Vinkovčani su u Zagrebu prvo poluvrijem­e sasvim dobro odglumili - Dance

-

Susretom hrvatskog prvaka Zagreba i Bjelin Spačve Vinkovci počela je rukometna Liga za prvaka Paket24 Premijer lige. Iznenađenj­a nije bilo, Zagreb je u Kutiji šibica slavio 41:27. Za zagrebačku momčad od igrača koji su protekli mjesec nastupali na Europskom prvenstvu nije nastupio Zvonimir Srna, koji se oporavlja od ozljede zbog koje je propustio i posljednji susret Hrvatske na EP-U, protiv Njemačke. Vjeruje se kako će biti oporavljen do sljedećeg tjedna. Zagrebaši, naime, 15. veljače gostuju u Danskoj kod Aalborga, čija je najveća zvijezda legendarni Mikkel Hansen. Jedan od ciljeva Vinkovčana bio je što kvalitetni­je pripremiti Zagreb za taj obračun, dati suparniku poticaj da susret u domaćem prvenstvu shvati što ozbiljnije. I doista je bilo tako u prvom poluvremen­u. Zagrebaši ni jednog trenutka nisu uspjeli stvoriti prednost veću od tri pogotka. Uporni Slavonci imali su čak pet izjednačen­ja u prvih 30. minuta. Posljednje je bilo pri rezultatu 17:17 u posljednjo­j minuti. Ipak, Zagreb je na predah odnio pogodak prednosti, jer je Miloš Kos uspio sa zvukom sirene zabiti pogodak (18:17). Zagrebaši su “stisnuli gas”

- SD Trešnjevka. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina Zadar

Grbavac 2+0, Panjtar, Mandić 12; Kos 8, Ćavar 1, Faljić 1, Klarica 4, Gojun 1, Kraljević 2, Sirotić 2, Čupić 7, Dibirov 3, Glavaš 2, Morales 6, Suholežnik 4

Kolar 7 obrana, Stojanović, Maroš 7, Greganić, Žulj 4, Božičević, Matanović 2, Lukac 1, Lasić, Mažurana 7, Pekić 1, Kuže 3, Mandić 1, Jakirčević, Arsić 1 i Hideg

Zagreb 3-2, Bjelin Spačva-vinkovci 3-1. Zagreb 6 minuta Faljić 2, Klarica 2, Gojun 2, Bjelin Spačva-vinkovci 8 minut Mažurana 2, Pekić 2+2+2. Crveni karton: Pekić Bjelin Spačva-vinkovci u drugom dijelu i nakon serije 5:1 u 36. minuti pobjegli Vinkovčani­ma na pet razlike. Od toga trenutka do kraja, uz jednu iznimku, kada su gosti stigli na minus četiri (23:19), prednost Zagreba stalno je rasla. Gosti nisu imali odgovor ni na obranu ni na napad domaćina. Najveća prednost, a s takvom razlikom susret je i završen, bila je plus 14 (41:27). S osam pogodaka najbolji u redovima pobjednika bio je Miloš Kos. Sedam je dao Ivan Čupić, a jedan manje Yoel Cuni Morales. Kod gostiju po sedam pogodaka Patrika Maroša i Filipa Mažurane. Treba istaknuti i da je naš reprezenta­tivni vratar Matej Mandić imao 12 obrana, a vrlo dobar bio je i vratar gostiju Sandro Kolar sa sedam obrana. Kao što smo već rekli, Zagreb čeka gostovanje u Danskoj 15. veljače, a dan prije Vinkovčani će također u goste, ali puno bliže. U sklopu osmine finala Kupa Hrvatske dočekat će ih Čakovec, vodeća momčad Prve HRL Sjever. K.lacković ■