Glas Slavonije

Dubrava kući otišla poražena, Osječane tek sad čeka ono pravo

-

Početkom posljednje četvrtine susret je prelomljen. Osječki rukometaši pobjedom nad Dubravom ostvarili su plasman u četvrtfina­le Kupa Hrvatske i tako pobjedničk­i ušli u sezonu. Zanimljivo, ali definitivn­o ne i kuriozitet, već gotovo uobičajena pojava, posebice kada je riječ o Kup susretima, subotnji susret u Zrinjevcu sudili su međunarodn­i osječki suci Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek. Osim uobičajeni­h prigovora s klupa, s razlogom ilil bez njega, gosti se sigurno ne mogu žaliti na domaćinsko suđenje. Trebalo je domaćima više od 45 minuta kako bi ipak na kraju prelomili susret. Mučili su se u prvom poluvremen­u, promašival­i sedmerce, niz zicera s krila ili iz kontre, pa je prijetilo da u prvom poluvremen­u gostujući sastav čak dođe do prednosti koja bi donijela probleme Osječanima. Serijom od 4-0 od domaćeg vodstva 9:7 stigli su do vodstva 11:9, imali i napad za plus tri. Na kraju na odmor se otišlo s neriješeni­m rezultatom - 12:12. Što se dogodilo u nastavku? Osječani su poboljšali realizacij­u. Ukazao se i vratar Dino Hećimović, koji je ovaj put na početku su

osijek Dubrava

- Dvorana Zrinjevac. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek Osijek

Frajhaut, Hećimović 1 (6+0), Babić 5, Purić 2, Zrno 3 (3), Čičak 6, Ninaj 1, Carević, Čurić 2, Nedić 1, Vuković, Maganić, Vašarević 6, Lukac 1, Kovačević i Liščić

Sladoljev (8+2), Vujović, Matov, Farkaš, Barbić 3, Malbašić, Zovak 1, Molc, Preglej, Komljenovi­ć 4, Tomšić 7 (3), Bjeliš 1, Buneta 5 i Obradović 1

Osijek 6-3, Dubrava 4-3; Osijek 14 minuta Babić 2+2, Zrno 2, Nedić 2, Maganić 2+2+2; Dubrava 16 minuta Barbić 2, Markoci-petreković 2, Preglej 2, Komljenovi­ć 2, Buneta 2+2, Obradović 2+2; CRVENI KARTON: Maganić Osijek

sreta svoje mjesto među vratnicama ustupio Lovri Frajhautu, Slatinjani­nu kojem je to bio službeni debi u osječkoj momčadi. Osječki vratari u prvom poluvremen­u nisu zabilježil­i ni jednu obranu, za razliku od gostujućeg Tomislava Sladoljeva, koji je svoju momčad dugo držao u igri. Znaju neki treneri reći da u rukometu nije bitan broj obrana, već da one dođu u pravom trenutku. Upravo to se dogodilo, Hećimović je u trenutcima kada su Osječani prelomili rezultat imao svoj značajan doprinos. Čak se i upisao među strijelce kao prvi u seriji koji je nakon Babića i Vašarevića pogađao na prazna vrata. - Mislim da je obrana dobro funkcionir­ala od početka susreta, a u napadu u prvom smo poluvremen­u promašival­i ono što nismo ni u jednoj utakmici tijekom priprema. Kada se još Dino ukazao, kada je dao svoj doprinos, posao je bio riješen - pričao je Tomislav Babić, iskusni pivot koji se zajedno s Domagojem Nedićem vratio u osječku momčad. Njihov doprinos je itekako vidljiv, posebice u obrani.

- Nedić i ja smo poznati da više volimo igrati obranu od napada. Vratilil smo se jer ovo je naš drugi dom. RK Osijek je naš klub i željeli smo mu pomoći i stvarno hvala i Frani, i Borni, i Antoniju, članovima stožera s kojima sjajno funkcionir­amo. Plasirali smo se u četvrtfina­le Kupa, ali nas tek čeka ono pravo. Sljedećeg tjedna nastavlja se prvenstvo, Liga za ostanak, želimo je pobjedom otvoriti pričao je pivot Osijeka.

Susret će biti zapamćen i po službenim debitantsk­im minutama mladog Marka Maganića, kojeg je trener Frano Veraja ove zime povukao iz kadetske momčadi. Jednoga dana, vjerujemo, prepričava­t će kako je u svojoj prvoj utakmici zaradio tri isključenj­a. Bez obzira na to što je jedno isključenj­e zbog neiskusnog ranog ulaska u teren s klupe, velika je vrijednost kada već sada imaš klinca koji je spreman potući se u obrani. K.lacković ■