Glas Slavonije

“LOKOSI” OPET ZAKINULI DINAMO, ČETIRI PENALA U VELIKOGORI­ČKOM BAZENU

-

Ni 22. kolo Supersport HNL-A nije moglo proći a da jedna od momčadi koja je u utrci za naslov ne načini krivi korak. Ovaj put to se dogodilo Dinamu, kojem je život opet zagorčala Lokomotiva, koju se dojučer nazivalo "malo sestricom" momčadi iz Maksimira, ali "sestrica" je samo u nastavku sezone već otkinula četiri boda. Dakle, Lokomotiva je danas sve samo ne momčad protiv koje Dinamo ima osigurane bodove. Igralo se u Kranjčević­evoj, ludo je bilo prvo poluvrijem­e, u kojem su postignuta sva četiri pogotka. "Lokosi" su dvaput vodili, a Dinamo je uspijevao anulirati taj zaostatak, ali više od toga nije ošlo. Završilo je 2:2, uz dva pogotka Brune Petkovića (oba iz igre, što se već dugo nije dogodilo, nap. a.), a jedan od strijelaca za Lokomotivu opet je bio Duje Čop, koji je hat-trickom potopio Dinamo u onoj zaostaloj utakmici odigranoj prije starta drugog dijela sezone. Jedina iz vodeće trojke zasad ne kiksa Rijeka, iako se stalno susreće s raznim izazovima. Prvo onaj led u Velikoj Gorici, pa veliki preokret za pobjedu na Poljudu, a u ovom kolu opet je gostovala u Velikoj Gorici i još jednom se morala suočiti s nenormalni­m uvjetima za igru. Ovaj put je teren zbog jake kiše bio posve potopljen, a raritet susreta su čak četiri dosuđena kaznena udarca, od kojih su dva realiziran­a (oba Obregon za Rijeku, a cilj su s bijele točke promašili Pjaca kod Rijeke i Jurić kod Gorice, obojica pri rezultatu 0:0). Rijeka je tako nastavila svoj savršeni proljetni niz, u kojem je zabilježil­a sve četiri pobjede (odigrala je i zaostalu utakmicu protiv Gorice, nap. a.) pa se učvrstila na vrhu. Niz od četiri susreta bez pobjede prekinuo je Hajduk. Na Poljudu je stradao Slaven Belupo, a Splićani su utakimicu prelomili na kraju prvog i početku drugog poluvremen­a, kada su zabili tri od svoja četiri pogotka, a točku na "i" stavio je mladi Čuić svojim prvoligašk­im prvijencem. Istra 1961 s novim trenerom Paolom Tramezzani­jem krenula je pobjedički. To Puljanima nije bilo teško jer su ugostili posve dezorijeti­rani Osijek. Utakmica je bila loša, a do pobjede je Istra 1961 došla zahvaljuju­ći poklonu Bijelo-plavih nakon nesporazum­a Malenice i Jurišića. U susretu kojim je otvoreno 22. kolo Varaždin je minimalno svladao Rudeš i tako samo produžio njegovu agoniju. Zagrebačka momčad ni uz sva pojačanja koja je dovela ove zime za pobjedu ne zna ni nakon 22 kola. Utrka za naslov bit će vrlo uzbudljiva, a slično se može reći i za bitku koja se vodi oko četvrtog mjesta, posljednje­g koje može osigurati plasman u Europu sljedeće sezone. Strijelci su u ovoj rundi bili na svom uobičajeno­m učinku. Postignuto je 12 pogodaka, ili 2,4 po susretu. Posjećenos­t je bila također u okvirima posjeka kada Hajduk igra domaću utakmicu. Ukupno je na pet susreta bilo 25.811 gledatelja, a od toga 17.017 na Poljudu. Prosječno je susrete gledao 5161 gledatelj. ■

TABLICA

Varaždin - Rudeš 1:0, Istra 1961 - Osijek 1:0, Lokomotiva - Dinamo 2:2, Hajduk - Slaven Belupo 4:0, Gorica - Rijeka 0:2