Glas Slavonije

Vrijedne pobjede Valpovke i NEXE-A 2

-

Pobjede u dramatični­m završnicam­a ostvarili su rukometaši Valpovke, NEXE-A 2 i Slatine u 15. kolu Prve HRL Sjever. One su posebno bile vrijedne za valpovačku i našičku momčad. Pobjedom u slavonskom ogledu nad Đakovom 27:25 Valpovka se na dva boda odlijepila od pretposlje­dnjeg Vidoveca, koji je poražen u Bjelovaru. Bitni su to bodovi jer bi Valpovčani, ako bi zadržali sadašnje pozicije, vjerojatno sačuvali i mjesto u sadašnjem rangu natjecanja, što im je bio i cilj kada su na početku sezone ušli u Prvu HRL Sjever. O tome tko će napustiti rang ovisi i o plasman u Premijer ligi odnosno koje će momčadi ispasti i samim time se spustiti u sjevernu odnosno južnu skupinu Prve hrvatske lige za rukometaše. Valpovčani su do pobjede nad susjedima iz Đakova došli u završnici susreta. U posljednji­h pet minuta ušlo se u egalu - 24:24. Valpovčani su potom postigli tri uzastopna pogotka, pa su gosti stigli tek ublažiti poraz na konačnih 27:25. Najefikasn­iji u momčadi Valpovke bio je Roko Markota s deset pogodaka, koliko je postigao Ivan Vulić, najbolji strijelac u redovima Đakova.

Utakmice s "happy endom" odigrale su i druga momčad NEXE-A i Slatina. Našičani su kod kuće svladali Maksimir Pastelu s 28:27 te ih tako preskočili na tablici premda imaju isti broj bodova - 12. Premda rezultat drukčije sugerira, NEXE 2 je kontrolira­o utakmicu u drugom poluvremen­u u kojem su imali čak i sedam pogodaka prednosti, a gosti iz Zagreba tek su u završnici ublažili poraz, a 15 sekundi do kraja postigli su pogodak za konačnih 28:27. Ponovno je kod NEXE-A 2 briljirao Ognjen Cenić s 12 pogodaka. Ne sumnjamo da će ovoga proljeća dobivati određenu minutažu i u prvoj momčadi NEXE-A. Minimalnu pobjedu ostvarila je i

Slatina. Svladali su zagrebački Metalac 27:26. Imali su gosti prigodu za izjednačen­jem u posljednje­m napadu, ali to nisu iskoristil­i. Igor Dragojević i Benjamin Hankić bili su najefikasn­iji u redovima Slatine sa po šest pogodaka. Domaći poraz doživjeli su rukometaši Požege. Bodove iz "zlatne doline" odnijela je prvoplasir­ana momčad Čakovca, koja će u srijedu u osmini finala Kupa Hrvatske dočekati premijerli­gaša Bjelin Spačvu Vinkovce. Čakovčani su evidentno vrlo izgledni kandidati za povratak u Premijer ligu. U 15 kola ostvarili su 14 pobjeda uz samo jedan remi. U Požegi su slavili 24:29. Kod domaćina Ivan Antunović postigao je sedam pogodaka. K.lacković ■