Glas Slavonije

Debitant s Drave premijeru zaključio očekivanim porazom u četvrtfina­lu

-

Prvi put,a su košarkaši Vrijednosn­ica Osijek izborili nastup na završnom turniru Supersport Kupa Krešimira Ćosića. Imali su čak čast otvoriti 33. izdanje, koje se do subote igra u Splitu. Zapelo se odmah u četvrtfina­lu, Dubrava je ipak bila prevelik zalogaj, iako se ne možemo oteti dojmu da je ždrijeb za Brokere bio dobar. Izgleda da je debitant na završnom turniru ipak imao tremu, koja je potrajala uvodnih nekoliko minuta. Nažalost, suparnik je to jako dobro iskoristio, zabio je 12 poena, a na prvi osječki čekalo se nešto više od tri minute. Nakon što je Robert Kujundžić probio led, on i suigrači su se ipak malo opustili i počeli su polako hvatati rezultatsk­i priključak. Bilo je vidljivo da je Ashton raspoložen, njegov napadački učinak dao je impuls i ostalima. Trebalo je popraviti i igru u obrani, što se i dogodilo. Nisu Zagrepčani više šetali do koša i zabijali otvorene šutove, postalo je tvrdo i dvoboj je postao ravnoprava­n. U drugoj dionici, trener Kujundžić zaigrao je s nižom petorkom, nakon što se promašilo devet pokušaja za tri poena, Tomljenovi­ć je stavio dvije zaredom i Osječani su se približili na samo poen zaostatka. Bilo je to u 16. (30:29) i 19. minuti (35:34), a kada se moglo prvi put povesti, slijedile su pogreške, brzoplete akcije, stoga se na odmor otišlo s vodstvom premijerli­gaša (42:36), koji je u ovom dvoboju imao status domaćina. Nakon povratka iz svlačionce prvi poen ponovo zabija Kujundžić, ali već do kraja treće četvrtine više nije bilo ništa sporno. Dubrava je povećala prednost, najveća je bila u 31. minuti (72:49), ali VROS se nije predavao. U 34. minuti je 75:65, zaostatak više nije bio jednozname­nkast i splitska priča za Brokere okončana je u četvrtfina­lu. N. Benčina ■

SD Gripe. Gledatelja: 100. Suci: Vulić, Bajramović i Modrić