Glas Slavonije

Vinkovčani su izborili mjesto među osam tek nakon lutrije sedmeraca

-

Rukometaši Bjelin-spačve Vinkovci pridružili su se NEXE-U i Osijeku u četvrtfina­lu Kupa Hrvatske. Vinkovčani su u osmini finala toga natjecanja gostovali u Čakovcu kod vodeće i zasad neporažene momčadi u Prvoj HRL "Sjever". Kako je sve manje razlika između klubova prvoga i drugoga ranga u Hrvatskoj pokazala je i ta utakmica. Domaćin je pružio sjajan otpor momčadi koja u nastavku sezone igra u Ligi za prvaka i s pravom kreće u borbu za plasman u Europu. Na kraju su favorizira­ni Vinkovčani ipak slavili, i to nakon izvođenja sedmeraca. Bilo je 36:32, a nakon 60 minuta igre rezultat je bio izjednačen - 32:32. Matanović, Božičević, Kuže i Greganić bili su strijelci nakon izvođenja sedmeraca za vinkovačku momčad, dok su kod Čakovčana uspješni u raspucavan­ju bili Hozjan i Friščić, a Novak i Tompić nisu iskoristil­i sedmerce. Osnovni dio susreta prošao je u izjednačen­om nadmetanju. Neriješen rezultat bio je i nakon prvih 30 minuta 19:19, imali su domaći u na

Nakon 60 minuta igre rezultat je bio izjednačen - 32:32, pa su se raspucaval­i sedmerci

stavku četiri pogotka prednosti, što nisu uspjeli sačuvati. U posljednji­h pet minuta ponovno se ušlo s izjednačen­im rezultatom, na ulasku u posljednjo­j minuti gosti su preko Marina Greganića i poveli 32:31, no Goričanec je prije završetka susreta uspio izjednačit­i te Čakovčanim­a donijeti sedmerce nakon kojih su ipak morali čestitati suparniku. Najefikasn­iji u vinkovačko­m sastavu bio je Filip Mažurana s devet pogodaka, Tin Kuže dodao je osam, a Marin Greganić šest… Kod domaćina briljirao je Mateo Hozjan, koji je postigao čak 14 pogodaka te bio najefikasn­iji strijelac susreta. Spomenimo kako su se u srijedu u četvrtfina­le Kupa plasirali i rukometaši Trogira. Imali su gostovanje kod također drugoligaš­a, člana Prve HRL "Jug" Opuzena. Gosti iz Trogira su u tom susretu, za razliku od Vinkovčana, ipak odradili mnogo lakši posao. Na kraju su slavili 33:25. K.L. ■