Glas Slavonije

Opet drama i neizvjesno­st, zamalo došlo do preokreta i senzacije u Dugom Selu

-

Kao i prije dvije godine sedmerci su odučivali tko će iz dvoboja Dugo Selo '55 - Osijek izboriti plasman u četvrtfina­le Kupa Hrvatske za rukometaši­ce. Ovaj put slavile su domaće, koje su i prije početka bile u statusu velikog favorita za pobjedu u osmini finala.

Osječanke su ove sezone već jednom gostovale kod istih suparnica, doživjele su uvjerljiv poraz u borbi za bodove, ali sada su bile rezultatsk­i aktivne do samog kraja. Imaju gošće za čime i žaliti, jer su napravile preokret, stigle su do vodstva 30:31 i imale napad u posljednjo­j minuti. No nakon time outa reakcija nije bila najbolja, napad nije iskorišten, a nakon izgubljene lopte domaće su 10-ak sekundi prije kraja pogodile za poravnanje. Inače, Dugo Selo ‘55 je gotovo cijeli dvoboj bilo u plusu. Osječanke su zabile dva pogotka u samom otvaranju, imale su još istu prednost u 9. minuti (4:6), nakon čega slijedi nalet domaćina, koji serijom 7:0 uvodi utakmicu u očekivani smjer. Na poluvremen­u je 19:14, a tu je prednost trenutno petoplasir­ani sastav Prve lige održavao bez problema do 20-ak minuta prije kraja. Tada se trener Tomislav Rešicki odlučio na hrabar potez, dao je prigodu nekolicini igračica s klupe, čija je reakcija promijenil­a stanje na terenu. U 52. minuti domaće su još sigurne u pobjedu (30:25), ali

Nakon Kupa isti se suparnici sastaju u subotu u Zrinjevcu, gdje će igrati za prvenstven­e bodove

s druge strane nije stigla preuranjen­a predaja. Malovan je zaključila seriju od četiri pogotka, dva dodaju Pifar i Jozanović i stvari se komplicira­ju. U 59. minuti Grgić zabija za 30:31 i onda slijedi scenarij koji smo već opisali. U raspucavan­ju sedmercima Osijek je otvorio pogotkom Josipović, nakon toga promašila je Frančić, a sigurna je bila Malovan. Iako je Brkić obranila jedan pokušaj domaćina, nije pomoglo, jer su Jozanović i Hren bile neprecizne i Dugo Selo ‘55 na kraju je slavilo sa 34:33 (31:31, 19:14). Gošće su igrale u sastavu: Borac (3+0), Brkić (3+1), Čivić 1, Josipović 4(2), Hren 3(1), Šoš, Gardaš, Jozanović 4, Kragujević 2, Jelečević, Pifar 3, Malovan 6(4), Frančić 3, Grgić 5 i Vrdoljak 2. Kod pobjednica Dićak je zabila 9(2) pogodaka, pet je dodala Bičanić. Već u subotu isti protivnici igraju u Zrinjevcu za bodove. N.benčina ■