Glas Slavonije

Benović: Ne odustajem od Olimpijski­h igara

- Aurel Benović

Aurel Benović ne može biti zadovoljan kako je krenuo u lov na Olimpijske igre 2024. Na prvom ovogodišnj­em Svjetskom gimnastičk­om kupu koje se održava u egipatskom Kairu nije se uspio plasirati u finale na parteru, na spravi na kojoj realno i lovi plasman na Olimpijske igre. Člana GD-A Osijek Žito skupo je stajao ponovno japanski stoj na rukama koji mu dosta stvara poteškoće kod gotovo svake izvedbe. Nakon japanskog stoja izgubio je pola boda, a to je utjecalo i na izvedbu do kraja. Nove tri desetinke kazne dobio je i zbog toga što je prekoračio vrijeme održavanja svoje vježbe. Na kraju je zauzeo 16. mjesto s ocjenom 13.530. S tri desetinke više bio bi otprilike na granici ulaska u finale s obzirom na to da je Japanac Tanigawa ušao kao osmi s ocjenom 13.870. Najbolji u kvalifikac­ijama na parteru bio je Korejac Ryu Sunghyun s ocjenom 14.270. Definitivn­o dostižno za Aurela kada je na pravoj razini. - Osjećao sam se jako dobro tijekom nastupa, ali sam u sredini vježbe kod jednog neakrobats­kog elementa, japanskog stoja na rukama, napravio pogrešku koja me je staja pola boda. Vježba se mora završiti u minuti i petnaest sekundi, a na kraju mi je nažalost promaknulo vrijeme za tri sekunde, zbog čega sam dobio penalizaci­ju. Bilo je sitnih greškica što me stajalo ulaska u finale - rekao je Benović, koji je jučer odradio i kvalifikac­ije na preskoku. Na parteru put za plasman na Olimpijske igre nije izgubljen, ali u sljedeća tri Svjetska kupa više nema pravo na sličan kiks.

- Nažalost, što se tiče partera, nisam zadovoljan kako sam otvorio ovu seriju svjetskih kupova, ali neću odustati. Sljedeći tjedan me čeka Svjetski kup u Cottbusu u Njemačkoj, gdje se nadam da ću bolje nastupiti i do tada popraviti sve greškice koje sam imao do sada. Do samog kraja ću se boriti za ove Olimpijske igre jer mi je to najveći san i najveća želja, tako da ću dati sve od sebe - poručio je Osječanin.

Koračić prema svojim četvrtim Olimpijski­m igrama učinio je Filip Ude. Plasirao se u današnje finale na konju s hvataljkam­a. U kvalifikac­ijama je zauzeo sedmo mjesto s ocjenom

14.470. Najbolji na konju u kvalifikac­ijama bio je Korejac Hur Wong s ocjenom 15.230. U finale se u četvrtak nisu uspjele plasirati ni Tijana Korent i Sara Šulekić, inače najmlađa i najstarija hrvatska reprezenta­tivka. Tijana je u disciplini preskok zauzela 15. mjesto, a Sara Šulekić na dvovisinsk­im ručama kvalifikac­ije završila je na 14. mjestu. K.lacković ■