Glas Slavonije

Luda utakmica u Zrinjevcu, sudac Tomislav Katinić je oteo Osječanima pobjedu

- Dalibor KELER

Još jedan pravi malonogome­tni triler odigrao se u osječkom "hramu sportova", dvorani Zrinjevac. Malonogome­taši Osijeka i Squarea gledatelji­ma su pružili vrhunski užitak, ali nažalost ta sjajna utakmica ostat će u sjeni velike brljotine sudačkog para Džeko-katinić, koji su osječkoj momčadi jednom odlukom oduzeli pobjedu, a veliko je pitanje kakav će utjecaj ta pogreška imati na Osijekove ambicije oko plasmana u play-off. Taj važni detalj odigrao se 30ak sekundi prije kraja. Netom prije Dubrovčani su sjajnom igrom s "letećim vratarom" uspjeli u samo pet minuta nadoknadit­i tri pogotka prednosti koje je imao Osijek te su s 4:1 stigli na 4:4. No onda je sijevnula jedna lijepa akcija Osijeka, koju je Pandurević završio pogotkom za 5:4, što je izazvalo pravi delirij oduševljen­ja u Zrinjevcu jer je taj pogodak trebao biti klimas iznimno uzbudljivo­g susreta. No razuzdanu radost ubrzo je zamijenila prvo nevjerica, a onda i provala bijesna kakvu u Zrinjevcu na malonogome­tni susretima nismo, valjda, nikada doživjeli. Naime, nakon konzultaci­ja suci su sudili Pandurević­evo igranje rukom, zbog kojeg nisu priznali pogodak. Priča je epilog dobila nakon susreta. - Pregledali su delegat i kontrolor suđenja sa sucima, te su došli do zaključka kako je pogodak bio ispravan. Poslije nam se sudac Tomislav Katinić ispričao zbog pogrešne odluke. Prihvatili smo ispriku, ali ona nama neće vratiti dva važna boda. S ovom pobjedom napravili bismo veliki korak prema plasmanu u doigravanj­e, a ovako nas čeka velika bitka - rekao je Saša Voldin, trener osječkih malonogome­taša. Doista šteta što je susret ostao obilježen tom, ma moramo reći, glupom odlukom. Nagledali smo se svakakvih sudačkih propusta i pogrešaka, ali ovaj je definitivn­o najgluplji i može ga donijeti samo netko tko uopće nema osjećaja ni za što. Ne bi bio problem da je situacija bila čista, ali daleko je bila od toga, pa smo uvjereni kako ni sam Katinić pri donošenju odluke nije bio siguran u nju. No natrag nema. Osijek je ostao zakinut za dva vrlo važna boda, a o samoj utakmici itekako se ima što pričati. U prvom dijelu Dubrovčani su bili nadmoćniji, između ostalog i

- Dvorana Zrinejvac. Gledatelja: 300. Suci: Mislav Džeko (Zagreb) i Tomislav Katinić (Slavonski Brod) - po 5. Strijelci: 1:0 Damjanović (5), 1:1 Guilherme (15), 2:1 Pandurević (23), 3:1 Grbešić (30), 4:1 Šalaj (34), 4:2 Đuraš (35), 4:3 Guilherme (38), 4:4 Kuraja (39). Žuti kartoni: Petrušić, Čavar, Sesar, Šalaj, Popović (Osijek), Guilherme (Square). Crvenbih kartona nije bilo.

Jamičić 7,5, Šalaj 6,5, Pandurević 7,5, Petrušić 6,5, Sesar 7, Blagojević, Popović 6, Mijić, Damjanović 7, Grbešić 6,5, Jurišić, Čavar, Dos Santos 6, Vinicius 7.

Primić 6,5, Cvjetković 7, Kuraja 6,5, Duvančić 6,5, Đuraš 7, Džanković 6, Noković, Djaelson 6, Valtteri 6,5, Jurišić, Guilherme 8. zbog toga što je Osijek već u 11. minuti ispunio bonus prekršaja. Square je zahvaljuju­ći tome imao tri kaznena udarca s deset metara, ali nijedan od njih nije pretvorio u pogodak. - Uvijek nas prate neke krajnosti ili ne napravimo nijedan ili napravimo osam prekrašaja u jednom poluvremen­u. Od tih osam koje smo napravili bar ih je polovina bila potpuno nepotrebna. No, srećom, gosti to nisu kaznili, ali mi smo itekako patili zbog tog opterećenj­a. Doista je svega bilo u toj utakmici, pa je na kraju remi možda i realan ishod, ali mi nakon vodstva od 4:1 i događaja iz posljednje minute morao žaliti za pobjedom - rekao je Voldin. Koliko su Osječani patili, vidjelo se u drugom dijelu, kada su Osječani, oslobođeni okova akumuliran­ih prekršaja, strpljivom igrom izgradili tri pogotka prednost u 34. minuti (4:1). Naravno, tada su gosti zaigrali s "letećim vratarom", što su činili najbolje od svih momčadi koje su gostovale ove sezone u Zrinjevcu, a i sreća je počela napuštati Osijek. Prvo nesretni pogodak za 4:2 kod kojeg je udarac Đuraša pogodio u leđa Damjanović­a i prevario Jamičića na vratima, a 4:3 pogriješio je dotad sjajni vratar Jamičić, koji je neodlučnoš­ću omogućio pogodak Guilhermea. Poslije je Kuraja poravnao, a onda se dogodila opisana situacija kada neopravdan­o Pandurević­u nije priznat pogodak koji bi Osijeku vjerojatno dobio pobjedu. Ostaje još zabilježit­i dva sjajna poteza. Prvi Brazilca u redovima Square Guilhermea koji je izveo pravu malu čaroliju prije negoli je izjednačio na 1:1, te sjajan pogodak Osijeka za 2:1 koji je zabio Pandurević "kroz oči" reprezenta­tivnom vrataru Primiću jer je iz vrlo teške pozicije zakucao loptu pod gredu. Inače, Osječane sada čekaju dva uzastopna gostovanja. Prvo u Omišu pa kod Vrgorca, a u posljednje­m kolu u Zrinjevac stiže probuđena Uspinjača Gimka. To će biti okršaj... ■