-

mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 80. suci: mikulić, Barišić i Andrić.

Ashton 26p, Pleša, Kujundžić 15p,10sk, Tomljenovi­ć, Dmitrović, Vladović, Budimir 8, 5s, Šiško 11, Bjelanović 8, Primorac, Šuvak, Kotrulja 4.

mrković, Rašetina 18, 8s, 5as, Jović 18, Petrašić 4, mimica 22, 6a, Fulgosi 8, macura, stojanović 2, maraš.

Namučili su se košarkaši s Drave u nedjeljnoj ranoposlij­epodnevnoj matineji u Maloj dvorani Gradski vrt. U sklopu 19. prvoligašk­og kola u goste je stigao sastav koji je prvi načeo Brokere ove sezone, a ova je utakmica pokazala da to nije bilo slučajno. Omiš Čagalj Tours je i kao gost bio tvrd orah, na kojem domaćin ipak nije polomio zube. Jer zbog termina koji je bio u vrijeme ručka (susret počeo u 13 sati), činjenice da su vezali dva poraza u prethodnih sedam dana (prvenstvo i Kup) ili nečeg trećeg, Osječani nisu bili na razini koju su držali većim dijelom sezone. Bili su kompleteni, ali Vladović je izdržao tek nešto više od šest minuta na parketu, ozljeda očito još nije zaliječena. Nedostatak momčadske energije bio je vidljiv u prvom poluvremen­u, gdje su gosti zahvaljuju­ći raspoložen­om tercetu Mimica-rašetina-jović bili u rezultatsk­om plusu, najvećem u 18. minuti (28:36). Do odlaska na odmor domaćin je serijom 8:0 uhvatio priključak, o onda je u trećoj dionici obrana dala rezultatsk­i impuls. Omišljani su prvi poenitrali, ali su onda bii bez ubačajs koro pet minuta. VROS je to iskoristil­a za najveće vodstvo od sedam poena, a najveća prednost još se ponovila u 36. minuti (69:22). Omiš se ne predaje, na 75 sekundi prije kraja je 71:69. Napadački problemi traju već neko vrijeme, bili su vidljivi i u završnici ovog dvoboja. Na sreću za domaćina, njih nije imao Ashton, Amerikanac je sa 26 poena ponovo bio prvi strijelac, a zabio je sedam posljednji­h poena za svoju momčad. Preuzeo je čovjek odgovornos­t, koja se od njega i očekuje. Ostvarena je 17. pobjeda, a u sljedećem kolu gostuje se kod Kvarnera 2010.

Poraz u ovom kolu upisala je Marsonia kod Zagreba, završilo je 70:60 (10:22, 18:17, 20:11, 22:10). N.benčina ■