Glas Slavonije

Zaključili domaću seriju, već u srijedu kod Mladosti

-

Zgusnut raspored u veljači imaju odbojkaši s Drave, koji su kombiniral­i obveze na domaćoj i međunaordn­oj sceni. Srećom, MEVZA liga je zaključena (neslavno, bez pobjede), pa se sada mogu maksimalno koncentrir­ati na ono što ih čeka u domaćem kalendaru. Utakmica protiv Siska u sklopu 16. superligaš­kog kola bila je već šesta unatrag 15 dana. Protiv Siščana je zaključena i serija od tri utakmice na domaćem parketu, gdje je Mursa ostvarila planirani učinak, uzela je svih šest bodova. Dva posljednja nisu dolazila u pitanje, bio je to lakši trening za momčad koju još uvijek privremeno vodi Zvonimir Bogdanović. Već prvi set je odveo dvoboj u željenom smjeru. Gosti nisu mogli ni u čemu parirati, najviše muke imali su s osječkim servisom, stoga je stanje na semaforu vrlo brzo pokazalo da će ovo biti igra mačke i miša. Mursaši su vrlo brzo stekli veliku prednost, pa je Bogdanović već od sredine prvog seta počeo miksati postave. Bilo je jasno da će kompletan zapisnik imati prigodu osjetiti parket, jer ništa nije nagovijest­ilo da bi Sisak mogao biti rezultatsk­i konkurentn­iji u nastavku utakmice. Nisu domaćini popuštali ni trenut

MURSA-OS. SISAK

– mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 80. suci: mario Babić i Aleksandra Lipić.

Vuković, Ivančić, Dugandžić (L), Đirlić, Giljanović, Šunjo, Škugor, Viloria, Šustek, Šoš, Verasto, Bečeheli (L), marszalek.

Grbavica, senčar, Vakufac, Šarar (L), Alić, Kolarec, Duraković, Bartol, Cota, Išek, Basta (L), Jakoliš.

3 0

ka, bilo je vidljivo da su imali veliku želju sve riješiti u zacrtanom terminu i u tri seta. Gosti su usprkos tome ostvarili rezultatsk­i progres. Nakon 11 u prvom, u drugom su uspjeli osvojiti četiri poena više, ali to je bilo još uvijek nedovoljno da se stanje na parketu bar nakratko učini zanimljivi­m. Svi su čekali da treći set što prije završi i da se misli prebace na sljedeću rundu, koja se igra već u srijedu. Mursa-osijek ide u goste lideru u Zagreb, sraz protiv Mladosti otvara seriju zahtjevnij­ih superligaš­kih utakmica, ovakvih laganica kao protiv Siska bit će tek na kraju osnovnog dijela, kada se gostuje kod već otpisanog Zadra.

Tamo je pak u ovom kolu planirane bodove stavila na konto Marsonia. Brođani su na gostovanju kod posljednje­plasiranog superligaš­kog sastava slavili sa 3:1 (25:22, 25:13, 14:25, 25:9). N.B. ■