Glas Slavonije

Slatina osvojila bodove u Đakovu, hankić zabio 12

-

Nakon 16. kola Prve hrvatske rukometne lige Sjever momčad Čakovca i dalje je neporažena. Novu pobjedu ostvarili su kod kuće protiv Dugog Sela (30:24), a kako se radi o vrlo ozbiljnoj momčadi, potvrdili su i proteklog tjedna, kada su tek nakon sedmeraca ispali iz Kupa od Bjelin Spačve Vinkovci, inače člana Lige za prvaka Paket24 Premijer lige. U 16. kolu slavonski ogled dogodio se u Đakovu. Domaćin je ugostio Slatinu, a uspješniji su bili gosti, koji su pobijedili sa 32:29. Slatinjani su vrlo rano usmjerili susret “na svoj mlin”, vodili su i s osam razlike, a najviše zahvaljuju­ći Benjaminu Hankiću, koji je postigao 12 pogodaka. Domaćinu nije pomoglo raspoložen­o izdanje Ivana Vulića, koji je devet puta bio strijelac. Ostale slavonske momčadi neće po dobrom pamtiti proteko kolo. Rukometaši NEXE 2 doživjeli su uvjerljiv poraz na gostovanju kod Vidovca, momčadi koja se bori za opstanak u ligi. Bilo je 40:30 za domaćina. Kod gostiju ovaj put nije bilo Ognjena Cenića, ali su se napadački u uvjerljivo­m porazu istaknuli Loris Hromin s devet i Matko Moslavac s osam pogodaka. Oba igrača dobila su ove sezone nekoliko prigoda i u prvoj momčadi NEXE-A. Vidovec je ovom pobjedom na tablici preskočio Valpovku, koja je poražena u Sisku sa 32:27. Najefikasn­iji kod Valpovčana bio je Roko Markota s deset pogodaka. Požega je posustala u završnih pet minuta na gostovanju kod Maksimir Pastele. Na kraju je bilo 34:32 za Zagrepčane premda je pet minuta prije kraja susreta rezultat bio izjednačen - 30:30. Najbolji strijelac kod Požege bio je Marko Antunović s devet pogodaka, od čega je šest postigao iz sedmerca. K.L. ■