Glas Slavonije

Znala sam, moram igrati svoj najbolji tenis za dobiti Sabaljenku. Uspjela sam

-

Bjeloruski­nja Arina Sabaljenka drži primat u Australiji, ove je godine opet pomela konkurenci­ju na prvom Grand Slamu sezone i u Melbourneu obranila pobjedničk­i naslov, druga je tenisačica svijeta, sjajna i moćna, ali kad na Touru naleti na Osječanku Donnu Vekić, obično joj se smrači pred očima. Jednostavn­o, protiv Donne joj ne ide.

Nije joj išlo ni u drugom kolu WTA 1000 turnira u Dubaiju, gdje je Osječanka ostvarila veliku, veliku pobjedu. Sa 6:7 (5), 6:3, 6:0 svladala je Sabaljenku i zadržala pozitivan omjer protiv nje. Bio je to njihov osmi dvoboj, a Vekić je samo potvrdila kako joj odgovara igrati protiv Arine, jer je pobijedila šesti put.

U tjednu u kojem se mogla približiti Igi Swiatek na samom vrhu WTA poretka, Bjeloruski­nja je s turnira ispala ranije nego što je planirala. Donna je odlično raspoložen­a ušla u meč, prva je došla do breaka i povela sa 2:1. No potom je počeo niz druge tenisačice svijeta, koja je preokretom povela sa 5:3. Vekić se nakon toga uspjela vratiti. Izjednačil­a je na 5:5, pri 5:6 spasila je vezane tri set-lopte, ali je izgubila prvu dionicu u tie-breaku. Međutim, to je nije pokolebalo. Iako je drugi set počeo breakom Sabaljenke, Vekić je tek tada krenula u najbolju igru u setu. Potpuno se resetirala i okrenula meč u svoju korist, od 3:3 u drugom setu nanizala je devet gemova protiv jedne od najboljih na svijetu. Sabaljenki

Osječanka drugu tenisačicu svijeta u trećem setu ostavila na - nuli

je to bio prvi meč nakon što je obranila titulu pobjednice na Australian Openu i nije se u njemu dobro provela. Naletjela je na Vekić i to je značilo kraj njezina puta u Dubaiju. - Ovo je prilično velika pobjeda. Arina je imala nevjerojat­an početak godine, sjajna je igračica, presretna sam zbog ove pobjede. Znala sam da danas moram igrati svoj najbolji tenis da bih mogla dobiti meč. I uspjelo mi je - kazala je nakon velike pobjede Osječanka, trenutačno 31. tenisačica svijeta. Donna će u osmini finala igrati protiv Rumunjke Sorane Cirstee, koja je u drugom kolu nadjačala Ruskinju Veroniku Kudermetov­u sa 6:1, 6:4. Do sada su igrale pet puta, Rumunjka vodi sa 3 - 2. Prije nego što je Vekić razočarala Sabaljenku, iz turnira je ispala druga hrvatska tenisačica Petra Martić, od koje je bolja bila Poljakinja Magdalena Frech sa 6:4, 1:6, 6:2. I. Liović ■