Glas Slavonije

Donna krenula savršeno, a onda nanizala pogreške i izgubila meč

- Aurel Benović Filip Ude

Dan nakon velike pobjede nad drugom tenisačico­m svijeta Arinom Sabaljenko­m Donna Vekić doživjela je razočaranj­e na WTA 1000 turniru u Dubaiju. Propustila je priliku za plasman u četvrtfina­le bogatog turnira u Dubaiju izgubivši meč osmine finala od Rumunjke Sorane Cirstee sa 3:6, 6:3, 7:5, nakon dva sata i 15 minuta igre. Osječanka je sjajno otvorila meč, bila dominantna u prvom setu, koji je završila sa 6:3 u svoju korist. Cirstea je ostala bez ijedne prilike za break, Donnin je servis sjajno funkcionir­ao, kao i u meču sa Sabaljenko­m. No nakon te dominacije nastao je pad u igri hrvatske tenisačice. Vekić je u prvom gemu propustila 40-0 i još jednu prednost te prvi put izgubila servis. Izgubljeno je vratila već u sljedećem gemu, ali su se u igru 27-godišnje

Osječanke uvukle pogreške, zbog kojih je još dvaput dopustila break suparnici, pa je 33-godišnja Rumunjka odvela meč u treći set. Uoči odlučujuće­g seta Vekić je tražila odmor, otišla je s terena vjerojatno kako bi se malo smirila i pronašla izgubljenu koncentrac­iju, ali u tome nije uspjela, pa je Cirstea ekspresno osvojila prva tri gema odlučujuće dionice. No Donna je našla snagu za povratak. Nanizala je tri gema i izjednačil­a na 3:3. I onda u devetom gemu napravila break i imala servis za pobjedu i plasman u četvrtfina­le, ali je s tri izgubljena poena dala priliku suparnici za povratak. Cirstea je ponuđeno iskoristil­a i izjednačil­a na 5:5. Nakon toga je Rumunjka lako dobila svoj servis, potom iskoristil­a još neke Donnine darove i izborila plasman u četvrtfina­le. Šteta, Vekić je imala veliku šansu za mjesto u četvrtfina­lu, ali bilo je previše neforsiran­ih pogrešaka u drugom i trećem setu da iskusna tenisačica kao što je Cirstea to ne bi iskoristil­a. I. Liović ■