Glas Slavonije

Zrinski i Dogan ne misle stati, BSK poveo, gubio i uzeo bod

-

Slavonski dvojac ne vraća se praznih ruku iz Sesveta, odnosno Zaprešića. Utakmicama u petak otvoreno je 19. kolo Supersport Prve nogometne lige, lider Zrinski Osječko 1664 predvođen sjajnim Dominikom Doganom slavio je u Sesvetama, dok je u Zaprešiću Jarun preokrenuo protiv BSK-A, ali su Bjelobrđan­i na kraju kući ponijeli bod. Dogan i Zrinski nastavljaj­u svoj impresivan niz. Lider prvoligašk­e karavane Zrinski Osječko 1664 ruši sve pred sobom, u gostima kod Sesveta slavio je 1:0, pogodak kojim je odlučen pobjednik zabio je, a tko drugi nego Dominik Dogan. Prvi strijelac kluba iz osječkog Gradskog vrta i prvi topnik lige je u 81. minuti utakmice u Sesvetama svladao domaćeg vratara za velika tri boda i desetu uzastopnu pobjedu Zrinskog, a bio je to njegov 13. ovosezonsk­i pogodak kojim se dodatno učvrstio na vrhu liste strijelaca. U toj 81. minuti Bruno Unušić je ubacio, a Dogan glavom skrenuo loptu u mrežu. Do kraja susreta Dogan je imao još jed

nu šansu, ali ostalo je 0:1. Nije uzeo sva tri, ali BSK je na konto stavio vrijedan bod i maknuo se sa samog dna tablice. Hoće li taj napredak s posljednje­g mjesta biti samo kratak ili pak na duže vrijeme treba pričekati da se kompletira 19. kolo. BSK je opet odigrao utakmicu u svom stilu, “za počupat kosu ili izgrickat nokte od nervoze”. Bjelobrđan­i su poveli u 26. minuti susreta, kada je domaćeg vratara svladao Ilan Pejić. Imali su gosti na terenu u Zaprešiću prednost sve do točno sat vremena igre, a onda preokret. Jarun je u 60. poravnao nakon što je odbijanac iz blizine u mrežu poslao Borna Bilobrk. Do potpunog preokreta domaćin je stigao u 72. minuti kada je lijepo poentirao Halid Alghoul. Od 0:1 do 2:1 nije poljuljalo goste, BSK se nije predavao i to mu se vratilo u 86. minuti, kada je Sadik Škrijelj pogodio za 2:2 i bod Bjelobrđan­a koji su u nastavak prvenstva krenuli s dva remija od 2:2. Domaćim protiv Orijenta i ovim u gostima kod Jaruna. I. Liović ■