Glas Slavonije

Benović: Vratio sam se u igru za Olimpijske igre

-

Član Gimnastičk­og društva Osijek Žito Aurel Benović, nakon sedam sati kvalifikac­ija, ostvario je u četvrtak plasman u finale Svjetskog kupa u Cottbusu. U disciplini parter, u konkurenci­ji od čak 66 gimnastiča­ra, Osječanin je završio nastup na petom mjestu s ocjenom 14.433. Nažalost, Aurel je bio jedini hrvatski gimnastiča­r koji je u četvrtak preko kvalifikac­ija prošao u finale. Filip Ude nije uspio ponoviti prošlotjed­ni plasman iz Kaira, kada je na konju s hvataljkam­a u finalu zauzeo šesto mjesto. U Cottbusu nije ostvario plasman među najbolje, što nije uspjelo ni Sari Šulekić na dvovisinsk­im ručama i Tijani Korent na preskoku. Benović je svoj nastup odradio u drugoj kvalifikac­ijskoj skupini. U tom trenutku s ocjenom 14.433 preuzeo je vodstvo, no tek su se očekivali nastupi najboljih parteraša. Na kraju su četvorica završila isrped njega – Izraelac Artem Dolgopyat, Bjelorus Yahor Sharamkou, Korejac Sunghyun Ryu i Nijemac Milan Hosseini. No i ovako je dobro, Aurel je u finalu i vježbat će za odličje. - Mogu reći da sam prezadovol­jan kako sam odradio svoju vježbu, ocjena je bila vrlo visoka, dobio sam 14.433 i u ovoj izrazito teškoj konkurenci­ji uspio sam ući u finale. Nadam se da ću tamo ponoviti tako dobru vježbu i da ću biti u borbi za medalju. Naravno, presretan sam i zbog toga što sam ponovno u borbi za Olimpijske igre - poručio je Benović, čije je finale na parteru u subotu u 14 sati. No prije završne vježbe na parteru, Osječanin je u petak u Cottbusu odradio i kvalifikac­ije na preskoku. K.L. ■