Glas Slavonije

Vanja Pelko opet pogodio u sudačkoj nadoknadi i donio Vukovaru pobjedu

-

Bio je ovo dobar vikend za slavonsku četvorku u Supersport Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Lider Zrinski Osječko 1664 na pogon Dominika Dogana pobijedio je u Sesvetama (1:0), BSK je uzeo bod na gostovanju kod Jaruna (2:2) i pobjegao s posljednje­g mjesta tablice, a Cibalia je na svom terenu ostvarila važnu pobjedu protiv Orijenta (1:0). Sva tri boda Vinkovčani­ma osigurao je Miljanić zabivši pogodak iz kaznenog udarca. Posljednji na teren izišli su nogometaši Vukovara 1991, koji su u nedjelju gostovali kod Dubrave Tim kabel i na ŠRC-U “Stjepan Spajić” slavili sa 2:1. To je bilo i svojevrsno iskupljenj­e Vukovaraca, koji su u prvom proljetnom kolu kod kuće igrali samo 1:1 s Croatijom iz Zmijavaca. Ponovno se u junaka prometnuo Vanja Pelko, protiv Croatije je u 95. minuti pogodio za 1:1, a u Sigetu je u 91. postavio konačnih 1:2. U početnim minutama Vukovarci su bili opasniji i češće nešto pokušavali, ali njihovi udarci uglavnom su završavali u domaćem bloku. Ipak, u 29. minuti Rugašević je lijepo ubacio iz slobodnjak­a, a loptu je u mrežu skrenuo Tomislav Baltić za 0:1. U nastavku su gosti imali dosta sreće, jedna lopta Josipa Palića odbila se od vratnicu do Kekeza, koji s pet-šest metara nije uspio svladati vratara Vukovara 1991. Dobru šansu imao je i Noa Vugrinec, ali gostujući vratar se iskazao. Dubrava je izjednačil­a u 69. minuti, ubacio je Janjiš, a loptu glavom u mrežu spremio Juranović. U 90. minuti domaći su i treći put pogodili okvir gola, a u sljedećem napadu Vanja Pelko zabio je za 1:2. I. Li. ■

Rezultati 19. kola

tablica

Dugopolje - Šibenik 0:0, Cibalia - Orijent 1:0, Dubrava Tim kabel Vukovar 1991 1:2, Sesvete - Zrinski Osječko 1664 0:1 i Jarun - BSK Bijelo Brdo 2:2. Utakmica Croatia Zmijavci - Solin je zbog lošeg terena (kiša) odgođena za utorak.