Glas Slavonije

Nakon preokreta zaslužili su “jedinicu”

-

Kakav su preokret, i to u gostima kod direktnog rivala u borbi za prvo mjesto, izveli osječki košarkaši! U derbiju 20. kola Prve lige Vrijednosn­ice Osijek u Rijeci su slavile protiv Kvarnera 2010 i tako preuzele lidersku poziciju, koju će nastojati sačuvati u predstojeć­ih šest kola osnovnog dijela. Brokeri su nakon očajnih deset minuta, u sljedećih 30 šokirali pune tribine dvorane na Kozali, koja je nakon prve četvrtine bila uvjerena u pobjedu domaćina. Sumnjamo da je bilo onih koji su mislili drukčije, tko zna i kako su se osječki košarkaši osjećali kada je domaćin krenuo u dvoboj serijom 17:0. Gosti su zabili nakon četiri i pol minute, a ubrzo je semafor pokazivao 28:6. Na kraju četvrti

kvarner 2010 72 vrijednosn­ice Os. 78

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 800. Suci: Hordov, Strikić i Hajduk

Bile 20 (6-9), Štemberger 11 (2-2), Čakarun 9 (35), Lisica 11 (3-4), Jelenković 11, Vujasinovi­ć 6 (1-2), Delpin, Vucić 4 (0-1), Zelanto, Smojver, Kostić, Đugum

Ashton 12 (3-4), Kujundžić 18 (2-3), Šiško 4, Primorac 9, Kotrulja 4, Tomljenovi­ć 2, Dmitrović 2, Budimir 5, Bjelanović 22 (3-3), Šuvak ne bilo je nestvarnih 30:11. Riječani su imali šut 11-15, trice su gađali 5-7. Amerikanac Bile zabio je 13 poena, dva više od kompletnog gostujućeg učinka, devet je dodao Jelenković. Sve je mirisalo na katastrofu, ali momčad trenera Domagoja Kujundžića započela je stabilizac­iju na parketu, a bilo je nerealno očekivati da Riječani nastave u tako visokom ritmu. Do odmora se prednost smanjila na 11 poena (45:34), a nakon predaha gosti su pokazali da su spremni za preokret. Serijom 11:0 najavljuju svoje prvo vodstvo na utakmici u 26. minuti (47:48). U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 59:58, a u 35. minuti (64:73) bilo je jasno da domaćina za pet minuta čeka potpuni šok. Pobjeda 72:78 druga je protiv Kvarnera 2010 ove sezone, a međusobni omjer vrlo bi lako mogao i odlučivati o plasmanu za doigravanj­e. Sjajnu utakmicu u velikom trijumfu odradio je Filip Bjelanović, zabio je 22 poena uz devet skokova, a u povratničk­oj misiji njegov je učinak bio krucijalan. Robert Kujundžić zabio je 18 uz osam skokova. Makai Ashton nije bio na razini prvog dvoboja, kad je zabio 35 poena, sada se dosta mučio, ali je bio identičan u poenima i asistencij­ama (12). Doprinos ostalih također je bio na razini, a nakon utakmice Brokeri su si dali oduška u slavlju. Zaslužili su, ali treba sada tako i nastaviti. N.B. ■