Kompletira­li se, dug vraćen i sad čekaju poluzavršn­icu Kupa

-

Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 80. Suci: Vedriš i Jurković

Vuković, ivančić, dugandžić (L), Đirlić, Giljanović, šunjo, škugor, Viloria, šoš, Perillus, Verasto, Busak Vidaković (L), Bečeheli, Marszalek

šućur, Radoš (L), Lučić, Juras, Mat. Martinko, Vuk (L), Novak, Rendić, Jengić, Peterlin, Zelenika, Mar. Martinko

Tri dana nakon poraza od lidera u Zagrebu, gdje su propustili 0:2 u setovima, odbojkaši Murse-osijek zamalo su na svom parketu ponovili scenarij. U goste je stigao Centrometa­l, dužnik iz prvog dijela sezone i direktan protivnik u borbi za drugo mjesto, koji ipak nije napravio preokret u Maloj dvorani Gradski vrt u dvoboju 18. superligaš­kog kola.

Bila bi zaista velika šteta da odbojkaši s Drave nisu u ovom dvoboju uzeli dva boda. Dva seta odrađena su besprijeko­rno, momčadi iz Črečana nije bilo nigdje, a onda se ponovo pojavila blokada, koja je suparnika vratila u igru i dala mu nadu. Ona je ipak nestala u završnici četvrtog seta, mursaši su na vrijeme vratili ritam i kontrolu utakmice koju su morali dobiti. Prva je to pod vodstvom novog trenera, Milana Bratića, koji još uvijek nema dozvolu da sjedi na klupi u vrijeme utakmice. Praćenje momčadi iz "drugog reda" nije lako, ali 39-godišnjak iz Šida vjeruje da će se papirologi­ja uskoro srediti. Na potezu je Ministarst­vo turizma i sporta. No vratimo se utakmici i prvim domaćim dojmovima trenera Bratića, koji je momčad preuzeo uoči dvoboja s Mladosti. Tek je pet dana tu, a već su iza njega dva teška ispita, odrađena s polovičnim učinkom.

- Ispalo je tako da debitiram kod Mladosti, a na domaćoj premijeri čekao je također kvalitetan protivnik iz gornjeg dijela poretka. U Zagrebu smo odigrali dobru utakmicu, u svakom je setu odlučivala jedna lopta. Ovdje to nije bio slučaj. Dva seta smo riješili ekspresno, onda je došlo do pada. Nešto se pita i protivnika, koji je podignuo svoju razinu, ali mislim da je ipak ključ u psihološko­m dijelu, na kojem moramo poraditi, kako bi oscilacija bilo što manje - kaže novi trener Murse-osijek, koja se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu, te će do kraja osnovnog dijela (još četiri kola) jurišati na drugo, u vlasništvu

MURSA-OSIJEK CENTROMETA­L

3 1

Forma Osječana ide uzlaznom putanjom i valjda je stiglo vrijeme za najbolje partije

Ribola Kaštela, kod koje se u srijedu gostuje u polufinalu Kupa "Vinko Dobrić". Ako se ponovi izdanje iz dva seta protiv Mladosti i Centrometa­la, trebalo bi se osigurati i peti uzastopni finale, natjecanje u kojem se brani i primat. Zaista je bilo milina gledati osječke odbojkaše, koji su očito svjesni da forma ide uzlaznom putanjom i da je stiglo vrijeme za najbolje partije. Ovaj dvoboj napokon je donio i kompletan roster u zapisniku, što znači da su se u pogon vratili kapetan Busak Vidaković i srednjak Perillus, koji je ipak zaradio novu ozljedu, no u klubu se nadaju da nije teža. Sada je vrijeme kada je nužno da svi budu na broju. N. Benčina ■