Glas Slavonije

Vinkovčani najavili europske ambicije?

-

Najavili su iz redova Bjelin Spačve Vinkovci da će susret s Porečom dosta usmjeriti njihove ambicije u Ligi za prvaka. Nakon očekivanog poraza od Zagreba Vinkovčani su u Ligi za prvaka u subotu ugostili rukometaše Poreča u prvoj domaćoj utakmici u Ligi za prvaka. I ostvarili pobjedu. I to na kakav način! Vinkovačka momčad slavila je s deset pogodaka razlike. Bilo je na kraju 30:20. Možemo li reći da su s tom pobjedom Vinkovčani istaknuli kandidatur­u za nastup u Europi, odnosno borbu za če

BJELIN SPAČVA POREČ 30 (14) 20 (11)

- Dvorana Osnovne škole Bartol Kašić. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković Osijek

Kolar (14+0), Stojanović; Maroš 11, Greganić 1, Nađ, Žulj 1, Božičević 4, Matanović 3, Lukac, Kolar, Lasić 2, Mažurana 3, Pekić 1, Kuže 4, Mandić i Arsić

Ćopić, Vladić (4+0); Muranović, Mataija, Krajcar 4, Rušnjak 2, Car 2, Sulejmani, Boka, Malinarich 3, Rađaković 5, Ivanković 2, Bajan 5, Jelić, Čorić, Ljubić 2

Bjelin Spačva Vinkovci 3-3, Poreč 3-3; Bjelin Spačva-vinkovci 10 minuta (Pekić 2+2+2, Nađ 2, Mažurana 2), Poreč 4 minute (Krajcar 2+2). Crveni karton: Pekić Bjelin Spačva-vinkovci tvrtu poziciju, koja bi trebala voditi u EHF Eurokup, treći rang europskog natjecanja, svojevrsnu “rukometnu Konferenci­jsku ligu”? Samo je na početku, dok je trajalo ispitivanj­e snaga, Poreč imao vodstvo. Od desete minute, kako se to zna kolokvijal­no reći, Vinkovčani su “zagospodar­ili terenom”. Na predah su tako otišli s tri pogotka prednosti (14:11). U nastavku su u vrlo kratkom vremenu povezali čak tri serije od po tri pogotka. Podigli su domaći prednost na devet pogodaka razlike, a u konačnici stigli i do konačnih “plus deset”. Ponovno je odličan na vinkovački­m vratima bio Sandro Kolar s 14 obrana. Suprotno, recimo, porečkom vrataru, koji je upisao samo četiri obrane i tu treba tražiti ključ uvjerljive pobjede Bjelin Spačve Vinkovci, u čijim se redovima napadački istaknuo Patrik Maroš s 11 pogodaka. K.L. ■