Glas Slavonije

Kamenica je radio neke provjere za susret s Gorenjem

Našičani su u brzom ritmu, nakon Varaždinac­a već u utorak imaju europski ispit sa Slovencima

- Krešimir Lacković

Dobro je došla rukometaši­ma NEXE-A utakmica s Varaždinom 1930, prvenstven­o kako bi se vratili na pobjedničk­i put nakon što su prošlog tjedna poraženi u Sesvetama, kada je s klupe smijenjen Branko Tamše, a potom u Velenju odigrali neriješeno u Europskoj ligi.

Još uvijek v.d. trenera, Kasim Kamenica pokušao je nešto drukčije. Počeo je s obranom 5-1 s Bakićem na prednjoj poziciji i, nakon početnog ispitivanj­a snaga, u 10. minuti domaći su vodili sa 7:3. Do kraja prvog poluvremen­a rezultat je bio 21:15, a treba istaknuti vratara Mihaila Radovanovi­ća, koji je u prvih 30 minuta upisao deset obrana. Ovaj put Kamenica se uz dogovor s trenerom vratara odlučio za dvojac Radovanovi­ć-car, pokušavši ipak malo odmoriti Dominika Kuzmanović­a. U nastavku je slijedilo loše razdoblje u našičkoj igri, pa su brzi Varaždinci stigli na 27:24. Nakon prekida Gromovi su povezali svoje redove, pojačali igru u obrani i vrlo brzo podigli prednost lakim golovima iz kontri, ali i dobrim rješenjima u igri na postavljen­u zonu. Dvije minute prije kraja prednost je opet iznosila "plus osam", a susret je završio sasvim solidnom prednošću od sedam pogodaka. Svi igrači osim vratara postigli su pogotke, a najefikasn­iji u subotu bio je Marko Račić, koji je zabio osam pogodaka, uz odličnu rolu koju je odradio u obrani. Nakon susreta Kamenica ipak nije bio zadovoljan igrom u obrani, posebice u drugom poluvremen­u. - Probali smo nešto atipično, 5-1 obranu, zanimalo me kako će na dvojci i trojci reagirati Manci-mičević i Račić i to je, sve u svemu, odlično s njihove strane odrađeno. Poslije, kada smo se spustili na 6-0, imali smo problema, posebice kada su nas napadali sedam na šest. Ono što meni smeta jest previše primljenih pogodaka. Mi ćemo svakoga domaćeg pobijediti, zabiti puno pogodaka, ali ne smije nam se događati velik broj primljenih pogodaka. Ušli smo u analizu utakmice s Gorenjem, igrači su svjesni kako ovo nisu naši najveći dometi, sad je stvar vremena da se kroz treninge i utakmice podignemo poručio je Kamenica, koji je očito počeo već planirati i utakmicu u utorak s Gorenjem u Našicama, pa bi, po svemu sudeći, mogao još neko vrijeme nastaviti voditi našičku momčad s klupe. Inače, u varaždinsk­oj momčadi dva su igrača imala svojih navijača u Slavoniji. Riječ je o Đakovčanin­u Ivanu Petroviću, inače bivšem igraču NEXE-A, i Valpovčani­nu Matiji Bajeru. Obojica svoj rukometni put zasad imaju izvan Slavonije. ■

Nakon poraza i remija Našičani se vratili na pobjedničk­i put. U pravom trenutku

NEXE Varaždin 1930 40 (21) 33 (15)

- ŠSD OŠ Kralja Tomislava. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar), Igor Rendulić (Kutina)

Račić 8, Bakić 3, Hromin 1, Vejin 5, Marguč 2, Car (5+1), Sršen 4, Radovanovi­ć (13+0), Manci Mičević 3, Velkavrh 1, Gadža 2, Štrlek 3, Moslavac 1, Tomić 1, Cohen 5 i Pribetić 1

Šutalo (10+0), Trojko 4, Budinski 6, Novak 4, Marčec, Stančić, Brlek, Borovec 2, Varšić, Vrbanec 2, Bajer 2, Vojnović, Šestak 7, Puček, Tači 4 i Petrović 2 Sedmerci: NEXE: 1-1; Varaždin 1930: 5-4; Isključenj­a: NEXE: 2 minute (Cohen 2); Varaždin 1930: 6 minuta (Novak 2, Šestak 2, Petrović 2)