Glas Slavonije

Završila teška serija

-

Gostovanje­m kod Zrinskog završila je za rukometaši­ce Osijeka serija od četiri uzastopna dvoboja s ekipama iz gornjeg dijela prvoligašk­og poretka. Nisu rukometaši­ce s Drave uspjele prirediti senzaciju, kojoj su bile nadomak u nekim prethodnim utakmicama, ali igračice trenera Zdenka Kordija dobro su parirale sastavu koji je trenutno na visokom trećem mjestu. Dvoboj je obilježen malim brojem pogodaka, posebno u prvih 30 minuta, kada su obje ekipe samo sedam puta tresle mrežu suparnica. Mreže su mirovale čak sedam minuta, a led su probile Čakovčanke dvama uzastopnim pogodcima. U 17. minuti je 6:2, nakon čega slijedi osječka serija od 5:0 za prvo vodstvo. Drugo su Osječanke imale u 37. minuti (9:11), a onda je Zrinski ubacio u višu brzinu. U sljedećih 17 minuta sve je bilo riješeno. Domaće su se razigrale i raspucale, serija 11:3 sve je odvela u smjeru koji je domaćin i planirao. U završnici su gošće malo ublažile poraz, u kojem je najefikasn­ija bila nedavno pridošla Žana Bulatović sa šest pogodaka, koliko je dodala Josipa Josipović. Na ostatak kadra raspodijel­ilo se preostalih pet golova. Nakon teške serije slijedi prvenstven­a stanka, a onda će Osijek morati krenuti po bodove kako bi se pomaknuo s dna poretka. N.B. ■

ZRINSKI OSIJEK 21 (7) 17 (7)

Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Kereta (Zagreb) i Nogić (Petrinja)

Kozjak (12+2), Goričanec, Megerle, Balent 1, Balaško 3, Kosovac 9(1), Milošević 2, Gudelj 3, Cvitanović 2, Balić 1, Posavac, Makarova, Blagus, G. Novak, V. Novak, Janković

Borac (5+0), Brkić (2+0), Čivić, Josipović 6 (4), Hren, Šoš, Gardaš, Jozanović 4 (1), Jelečević, Pifar, Malovan, Frančić 1, Grgić, Vrdoljak, Pehar, Bulatović 6

Zrinski 2(1), Osijek

8(5); Zrinski 4 minute (Balent, Kosovac), Osijek 10 minuta (Hren, Frančić 2+2+2, Pehar 2)