Glas Slavonije

Vardarčani su krenuli s pobjedom, Jarminčani napokon pronašli žrtvu

-

Vardarac je proljetni dio otvorio pobjedom na domaćem terenu, a na ruku mu ide što su prva dva pratitelja, Radnički iz Dalja i Darda, osvojila samo po bod, pa su Baranjci sad na vrhu s četiri boda više ispred Daljaca. No nije to prednost koja nešto jamči, imali su Vardarčani u prvom dijelu prvenstva i veći bodovni višak, ali konurencij­a je malo-pomalo smanjivala zaostatak i umalo je sasvim dostigla Dinjarovu momčad. Proljetni start po dobrome će pamtiti u Jarmini, trebalo je proći cijela polusezona da Borinci upišu prvu ovosezonsk­u pobjedu u Međužupani­jskoj nogometnoj ligi Osijek - Vinkovci. Tomislav je ostao pri dnu poretka, Jedinstvo iz Donjeg Miholjca je najavilo lov na "jedinicu", a po nju su krenuli iz Livane, gdje su slavili s 2:0.

Jesenski prvak Vardarac prvu je utakmicu nastavka prvenstva odigrao bez petorice standardni­h igrača i s bremenom favorita koji mora dobiti utakmicu. Nije lako igrati pod pritiskom, ali Baranjci su ga izdržali i s 2:1 pobijedili Borac iz Bobote. Iako se tih 2:1 ne čini baš uvjerljivo, Vardarac je zapravo relativno lako došao do tri boda. Zimsko pojačanje Stipe Vrdoljak u Vardarcu se predstavio pogotkom iz kaznenog udarca, kasnije, u 24. minuti, Danijel Polanec zabio je za 2:0. Domaćin je tu prednost održavao sve do 90. minute, kada su "borci" smanjili na 2:1, ali bio je to samo gol utjehe. Baranjski obračun između Radničkog i Darde u Meci završio je sa siromašnih 0:0, a najzanimlj­ivije je bilo u Dalju gdje su "radnici" zabili čak šest pogodaka za konačnih 3:3. Radnički iz Županje je poveo preko Filipa Nikoljačić­a, ali Radnički iz Dalja u svojim redovima ima Nebojšu Popovića na kojeg se uvijek ože osloniti. Popović je izjednačio, a Nenad Jelić okrenuo. Gosti vraćaju na 2:2 (Kegalj), Popović opet donosi prednost domaćim "radnicima", ali u 86. minuti Matić pogađa za podjelu bodova. Jedinstvo iz Donjeg Miholjca je zadao novi udarac Tomislavu i Livanu napustio s punim plijenom te ostao u borbi za vrh. Karlo Marković i Vlaho Baban bili su strijelci za Donjomihol­jčane. Jarmičani su napokon nekoga pobijedili, ali su dalje uvjerljivo posljednja momčad lige. Borinci su do prvog ovosezonsk­og trijumfa došli nad Zrinskim od 1:0, Leon Korpar je ušao na početku drugog poluvremen­a, a onda u 47. minuti zabio pogodak odluke. Nogometaši Sloge u Višnjevcu (1:1) zabili su dva pogotka, a kući su otišli samo s bodom. Višnjevčan­i su poveli autogolom Marinka Oršolića u 51. minuti, Sloga je ipak u posljednji­m sekundama susreta izjednačil­a preko Filipa Lukačevića. Gostujuću pobjedu ostvarili su Vinkovčani, Dilj se vratio s tri boda iz Starih Jankovaca gdje je pobijedio HAŠK Sokol s 1:0. I. Liović ■