Glas Slavonije

Mursaši lako arhivirali Medicinar prije novog odlaska u Kaštel Stari

-

Trebalo je nakon prolaska u finale Kupa Vinko Dobrić u istom ritmu nastaviti i osvajati superligaš­ke bodove. Mursa-osijek ih je bez problema uzela u srazu protiv zagrebački­h "medicinara". Osječki odbojkaši očito su izvukli neke pouke iz prethodnog obračuna protiv ovog protivnika, koji ih je namučio baš u četvrtfina­lu Kupa, kada je utakmicu odveo u pet setova. Ovakav scenarij odbojkaši s Drave nisu imali namjeru dopustiti na svom parketu. Gosti su imali dobro otvaranje, ali nakon nekoliko poena bilo je jasno da su se mursaši zagrijali na radnu temperatur­u. Prvi set potrajao je samo 19 minuta, Medicinar Trnje uzeo je u njemu 15 poena, ali nije klonuo duhom. Odlučili su gosti dati sve od sebe kako bi namučili objektivno bolju momčad. U drugoj dionici to su donekle i uspjeli, ali tamo od 16. poena, stvari su se na parketu ponovo počele odvijati očekivanim tijekom. Mursa je pojačala servis (Giljanović, Vuković), automatski se podignula i razina kompletne igre i nakon ukupno 42 minute, semafor je pokazivao 2:0 u setovima. Posao je bio pri kraju, ali trebalo je odigrati i treći set bez opuštanja. Zagrepčani su nastojali

MURSA-OSIJEK 3 MEDICINAR TRNJE 0

ostati rezultatsk­i aktivni, ali bilo je vidljivo da će se u metropolu vratiti praznih bez počasnog seta. Već u srijedu Mursa je ponovno gost Ribole.

Bio je ovo posljednji dvoboj 19. kola, a u kojem su postignuti još rezultati: Rovinj – Marsonia 3:1 (25:20, 24:26, 25:20, 25:20), Centrometa­l – Ribola Kaštela 3:0 (27:25, 25:21, 25:19), Mladost – Cratis Varaždin 3:0 (26:19, 25:16, 25:16), Sisak – Zadar 3:2 (24:26, 25:10, 23:25, 26:24, 15:11) i Split – Rijeka 3:2 (20:25, 25:19, 21:25, 26:24, 16:14). N.B. ■

- Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 60. Suci: Horvat i Pišćak.

Vuković, Ivančić, Dugandžić (L), Đirlić, Giljanović, Šunjo, Viloria, Šustek, Šoš, Ambroš, Busak-vidaković, Verasto, Bečeheli, Marszalek.

Brčić, Crnojević, Devald, Kuljanac, Marković, Matošević, Mesarić, Pribanić, Vuk, Novalić (L), Kljajić.