Glas Slavonije

Čepin drži vrh, u Pleternici bilo više kartona nego šansi

- Ivana LIOVIĆ

Udrugom poljetnom kolu Treće nogometne lige Istok vodeći dvojac bio je efikasan i uspješan, Tomislav iz Donjih Andrijevac­a i Svačić poskliznul­i su se u Našicama, odnosno kod kuće, a samim tim i na tablici, gdje ih je preskočila požeška Slavonija. Derbi začelja igrao se u Pleternici i završio bez pobjednika.

Čepinčani ostaju na vrhu poretka, do nova tri boda su došli nakon preokreta i šoka na samom početku utakmice. Igrala se četvrta minuta, kada je Nikola Cindrić pogodio mrežu, ali svoju, i doveo Valpovku u vodstvo. Tih 0:1 bilo je sve do 56. minute, kada su domaći zabili i drugi pogodak, ali ovaj put u pravu mrežu. Josip Kraljević, najbolji pojedinac susreta, uspio je probiti obranu gostiju i izjednačit­i na 1:1. To je skinulo teret s leđa Čepinčana koji su nakon pet minuta okrenuli na 2:1. Prednost domaćinu iz kaznenog udarca donio je Salvatore Bilobrk. U 65. minuti otklonjene su sve dvojbe oko pobjednika, Luka Bušić poentirao je za 3:1 za ostanak bodova kraj Uljare. Čepinčane u stopu prate Đakovčani, koji su kod kuće "riješili" Slogu s 4:2. Pobjeda se čini laka, ali najbolji napad lige dugo je lomio otpor gostiju i u drugom poluvremen­u ga potpuno slomio. Đakovčani su poveli u 15. minuti pogotkom Antonija Blažanović­a, ali Sloga je samo tri minute kasnije preko Silvija Mihića vratila stvari u egal. S tih 1:1 otišlo se na odmor, a nakon povratka iz svlačionic­e Đakovčani su brzo opet došli u prednost, strijelac je opet bio Blažanović. U 66. Karlo Ljulj je iz jedanaeste­rca povisio na 3:1, a onda drama u samoj završnici, u sudačkoj nadoknadi postignuta su još dva pogotka. Filip Bungić budi nadu gostiju, ali već u sljedećoj minuti Ljulj zabija svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 4:2. Tomislav iz Donjih Andrijevac­a je "pao", i to lako u Našicama. NAŠK je u nastavak prvenstva krenuo pobjedom u Kutjevu, a ovoga je vikenda na svom terenu s lakih 3:0 svladao momčad iz vrha poretka. Dominik Furmek, Franjo Bilić i Marko Harači tresli su mrežu gostiju za miran trećeligaš­ki život u Našicama. "Plavi s Orljave" pobijedili su u Starom Slatniku Svačić s 1:0, a tim trobodom Slavonija se popela na treće mjesto. Požežani su loše ušli u prvenstvo, a onda uhvatili ritam i u posljednji­h devet

REZULTATI 17. KOLA

TABLICA

Čepin - Valpovka (Valpovo) 3:1, Đakovo Croatia - Sloga (Nova Gradiška) 4:2, Svačić (Stari Slatnik) - Savonija (Požega) 0:1, Oriolik (Oriovac) - Tomislav (Cerna) 1:0, Bedem (Ivankovo) - Kutjevo 2:1, NAŠK (Našice) - Tomislav (Donji Andrijevci) 3:0, Slavija (Pleternica) - Graničar (Županja) 1:1 i Borac (Kneževi Vinogradi) Vuteks Sloga (Vukovar) 2:2. kola jesenskog dijela bili neporaženi (sedam pobjeda i dva remija), a proljeće su otvorili s dvije pobjede. Kod kuće su dobili Oriolik s 2:0, a potom slavili i u derbiju u Starom Slatniku pogotkom Ivana Antunovića te došli odmah iza vodećeg dvojca Čepina i Đakovo Croatije. Najviše bure u 17. kolu podigao je derbi začelja koji se igrao u Pleternici, gdje su Slavija i županjski Graničar odigrali bez pobjednika, 1:1. Bila je to utakmica s više kartona nego šansi, u fokusu je bio sudac Hrvoje Abičić iz Osijeka, koji je svojim suđenjem, posezanjem za kartonima i kriterijem izazvao ljutnju s obje strane. Na kraju je pokazano 11 žutih kartona, od čega su Hrvoje Ančurovski i Marko Pastuović zaradili po dva, pa su obje momčadi završile susret s igračem manje, a i obje će u sljedećem kolu zbog kartona imati nekoliko igrača u "outu". ■