Glas Slavonije

Benović ušao i u finale preskoka

-

Osječki gimnastiča­r Aurel Benović ponovno je bio odličan u Bakuu. Čak šest hrvatskih vježbača nastupalo je drugog dana kvalifikac­ija na Svjetskom kupu u Bakuu, a nakon što je u četvrtak izborio mjesto u finalu na parteru, Benović je dan poslije to napravio i u svojoj drugoj disciplini po kvaliteti, preskoku. Dobri nastupi Osječanina došli su u pravi trenutak, jer pokušava uhvatiti vizu za nastup na Olimpijski­m igrama u Parizu. Primarno preko partera, no, naravno, i preskok je opcija. U jučerašnji­m kvalifikac­ijama uspio je povezati dva kvalitetna skoka i s ukupnom ocjenom 14.400 (14.600 i 14.200) na kraju je bio šesti, te ponovio 2023. Naime, Benović je i lani u Bakuu bio u oba finala. - Mogu reći da sam stvarno zadovoljan kako sam odradio oba skoka. Kao što sam i najavljiva­o, promijenio sam svoje početne ocjene skokova, jedan skok sam radio nešto teži, s početnom ocjenom 5.6, i napravio sam ga stvarno jako dobro. Mogu reći da sam zbog toga zadovoljan jer se poboljšava­m u ovoj disciplini i u budućnosti mogu računati na ozbiljne rezultate - kazao je Benović. Finale na preskoku na rasporedu je u nedjelju od 9 sati prema hrvatskom vremenu, a Osječanina danas (subota), također ujutro, očekuje finale na parteru. Filip Ude završio je trinaesti na konju s hvataljkam­a i više nema izgleda za nastup na olimpijsko­j smotri. Natjecanji­ma se vratio Tin Srbić na preči, nije uspio izvesti vježbu na svojoj razini i ostao je bez finala. Srbić je već osigurao plasman na Olimpijske igre, sva mu natjecanja sada služe isključivo kao priprema za nastup u Parizu. Od tri hrvatske gimnastiča­rke koje su nastupale u petak u kvalifikac­ijama najbolja je bila Tina Zelčić, koja je na gredi zauzela četrnaesto mjesto. Na istoj spravi Erin Bakran bila je 36. U debitantsk­om nastupu na Svjetskom kupu Mila Prpić završila je 40. na parteru. I. Li. ■