Glas Slavonije

Već viđeno: posljednji trenutci susreta, drama na vrhuncu i pogodak zabija - Vanja Pelko

-

Momčad Vukovara 1991 u ovoj godini "živi" od spretnosti Vanje Pelka, koji zabija vrijedne golove nekoliko trenutaka prije nego što sudac odsvira kraj. U utakmici s Croatijom je za 1:1 pogodak postigao u 94. minuti, u Zagrebu je za pobjedu od 2:1 zabio u 91., a protiv susjeda iz Bijelog Brda strijelac je bio u 90. minuti. Taj pogodak donio je Vukovarcim­a pobjedu od 3:2. I dok su Vukovarci slavili prvi domaću pobjedu u proljetnom dijelu Supersport Prve nogometne lige i svog junaka Pelka, Bjelobrđan­i su pognute glave napustili teren jer ponovno nisu znali na uspješan način privesti utakmicu kraju. Imali su priliku nešto osvojiti, ali su je propustili. Slavonski obračun u 21. kolu Supersport Prve lige privukao je na stadionu u Borovu naselju 600-tinjak gledatelja, nakon nekoliko minuta "zagrijavan­ja" gosti su šokirali Vukovar 1991. Sunday je u 11. minuti dočekao jedan odbijanac i svladao domaćeg vratara Mandića za 0:1. No vodstvo BSK-A nije dugo trajalo, u 28. minuti Knöll je nakon dodavanja Marlo

Sesvete - Cibalia (Vinkovci) 4:0, Vukovar 1991 - BSK (Bijelo Brdo) 3:2, Jarun (Zagreb) - Solin 2:0, Dubrava Tim kabel (Zagreb) - Šibenik 0:3, Dugopolje - Orijent (Rijeka) 1:2 i Croatia Zmijavci - Zrinski Osječko 1664 0:0 na Roos-trujilla izjednačio. Mogli su Vukovarci na odmor s prednošću, ali je pokušaj Andačića zaustavila greda. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremen­u domaćin je poveo, sjajan pogodak iz daljine zabio je Werhmann. Ipak, u 71. minuti novi egal, iskusni napadač BSK-A Josip Knežević zabija za 2:2 i kako je utakmica odmicala, činilo se da će to biti i konačni rezultat slavonskog obračuna u Borovu naselju. I da će BSK i četvrti put u 2024. odigrati 2:2. No nije gotovo dok to ne kaže Pelko, a sudac ne odsvira kraj. Igrala se posljednja minuta kada je Gonzalez pronašao Bakovića (prvi dio sezone bio na posudbi iz NK Osijek u Bijelom Brdu, sad je u Vukovaru), on ubacio pred vrata, a Pelko iz blizine poslao loptu u gol za vukovarski­h konačnih 3:2. Vukovarci nakon ovog troboda na trećem mjestu imaju “minus deset” u odnosu prema lideru Zrinskom, a BSK je ostao zakucan za dno tablice. I. Liović ■