Glas Slavonije

Novi trener debitirao je s 11 komada, Maya Lucia kao Modrić, ozljeda Lojne

-

Odradile su nogometaši­ce Osijeka uspješno još jednu zaostalu utakmicu iz prvog dijela sezone. Uvjerljivo­m pobjedom nad zadarskim Donatom učvrstile su vodeću poziciju u Supersport Prvoj HNL za žene. Bio je to ujedno i debi novog trenera na klupi Osječanki. Nekoliko dana prije nedjeljnog gostovanja zadarskog Donata u Gradskom vrtu ekipu je preuzeo srbijanski trener Goran Nikić. To je već četvrti čovjek od početka sezone koji vodi hrvatske prvakinje, nakon Gorana Ljubojević­a, Saše Kormana i Mire Samardžića. U nedjelju nešto prije podneva i u rano popodne Osječankam­a trener zapravo nije ni trebao. Tolika je razlika u kvaliteti između njih i zadarskog sastava. Dokazalo je to već prvo poluvrijem­e, u kojem su domaće natrpale mrežu Donata s devet pogodaka. Lorena Balić vrlo je rano otključala zadarska vrata dvama pogodcima, do odmora se čak triput u listu strijelaca upisala Marija Damjanović, dva pogotka postigla je Izabela Lojna, a jedan Barbara Živković i Anela Lubina. Da ne bude sve savršeno, na debiju novog trenera dogodila se situacija pretkraj prvog poluvremen­a. Teže se ozlijedila Izabela Lojna. Najbolja igračica hrvatske lige odmah se zaputila na snimanje u bolnicu. Zamijenila ju je Maya Lucia, novopridoš­la igračica u Gradskom vrtu. Upravo ona je postigla prvi pogodak za Osječanke u drugom poluvremen­u. Uspješno su Zadranke odolijeval­e sve do 68. minute, kada je nova ljubimica mladih nogometaši­ca Osijeka, koje su vjerno pratile susret sa zapadne tribine Gradskog vrta, pogodila zadarsku mrežu. I to na kakav način! Šutom izvan še

OSIJEK DONAT

snaest metara vanjskim felšom. Poput Luke Modrića, kako su to malobrojni gledatelji usporedili s velikim majstorom. Samo tri minute poslije Balić je pogodila treći put za zaključenj­e serije Osječanki, pa je do kraja susreta novi trener Goran Nikić pružio prigodu i mladim igračicama.

- Generalno, djevojke su odigrale odlično prvo poluvrijem­e. U drugom poluvremen­u bilo je blagog pada, što je i razumljivo nakon tako uvjerljivo­g vodstva. Dogodio nam se i taj peh s Lojnom, koja se ozlijedila u skoku glavom. Pružili smo prigodu mlađim djevojkama koje dobro rade i zaslužuju priliku, pa je normalno da se dogodi blagi pad, premda ću ja inzisitira­ti da i to svedem na minimum - bio je prvi medijski nastup novog trenera Osječanki i prvog inozemnog trenera u gotovo 34-godišnjoj klupskoj povijesti. K.lacković ■

11 (9) 0

- Stadion Gradski vrt. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Strijelkin­je: 1:0 Balić (4.), 2:0 Balić (15.), 3:0 Lojna (22.), 4:0 Damjanović (24.), 5:0 Damjanović (26.), 6:0 Živković (28.), 7:0 Lojna (31.), 8:0 Damjanović (33.), 9:0 Lubina (40.), 10:0 Maya Lucia (68.), 11:0 Balić (71)

Anastasiad­is, Živković (od 78. Radaković), Bulut (od 71. Pernar), Damjanović, Nevrkla, Joščak, Balić, Lojna (od 46. Maya Lucia), Medić (od 64. Andrlić), Kirilenko (od 78. Barišić) i Lubina

Vidović (od 46. Adamović), Kanjer, Šarić, Serdar, Jurjević (od 46. Buljat), Klapan, Bulum, Andrić, Savčić, Mikić (od 46. Ljubičić) i Čavić