Glas Slavonije

Osječani “rudarili” do kraja pa doživjeli poraz

-

Rukometaši Osijeka u nedjelju su doživjeli prvi poraz u Ligi za ostanak. Bolja od njih bila je domaća momčad Rudara iz samoborski­h Ruda u utakmici u kojoj su dominirale obrane. Svjedoči to i konačni rezultat 23:21. Bez obzira na poraz vjerujemo da je velik dio utakmice osječka momčad odigrala po "guštu" njihova trenera Frane Veraje. Od dolaska na klupu Osijeka inzistirao je na čvrstoj obrani koja je odigrana na vrlo zadovoljav­ajući način. Pripomoglo je naravno i sjajno izdanje osječkog vratara Lovre Frajhauta. Budući liječnik imao je 17 obrana, a u tom učinku pripomogli su mu i suigrači u obrambenoj zoni ispred njega. Moći će na kraju žaliti Osječani premda su u Rude otišli bez ikakvog opterećenj­a. Cilj za ostanak u ligi je pobijediti sve domaće utakmice, a u gostima uhvatiti što se može. Bili su blizu bodovima i u nedjelju. Nakon izjednačuj­ućeg prvog poluvremen­a u kojem je postignuto samo 18 pogodaka, po devet u svakoj mreži, u 36. minuti gosti s Drave imali su čak četiri pogotka prednosti - 9:13. Brzo su to ispustili, već sredinom drugog poluvremen­a rezultat je bio izjednačen, a kada su domaći u u 51. minuti prvi put poveli, Osječani više do kraja susreta nisu imali vodstvo. U nekoliko navrata rezultat je bio izjednačen. U 56. minuti Rudar je prvi put imao dva pogotka prednosti, minutu i pol do kraja bilo je "plus jedan" za domaćina, no do kraja Osječani nisu više došli u prigodu bar izbjeći poraz. Zanimljivo je reći da osim odličnog učinka svoga vratara Osječani su imali i najboljeg strijelca utakmice, no nisu iskoristil­i ponovno odličan učinak Karla Vašarevića od osam pogodaka iz deset pokušaja. Sada i u Ligi za ostanak slijedi kratka stanka. Nju na vodećoj poziciji dočekuje Rudar sa 16 bodova, bod više od KTC-A, a Metković-mehanika, Trogir, Osijek i Dubrava sa po 14 bodova nalaze se ispred zone od četiri momčadi ugroženih. Naime, dvije momčadi izravno ispadaju, a još dvije će igrati dodatne kvalifikac­ije s drugoplasi­ranima iz dvije skupine Prve hrvatske lige. K.L. ■