Glas Slavonije

Vinkovčani u ludom finišu do tri boda

-

Nogometaši Cibalije ostavili su sva tri boda kod kuće pobijedivš­i u prvom susretu 22. kola Supersport Prve lige Dugopolje sa 2:1. Isprali su Vinkovčani tim trobodom gorak okus nakon prošlotjed­nog uvjerljivo­g poraza i katastrofa­lne igre u Sesvetama (4:0). Došli su cibalijaši do važne pobjede, i to na kakav način, nakon drame i lude završnice utakmice. Od 43. minute i pogotka Bajića pa sve do 88. na semaforu je stajalo 1:0, činilo se da će domaći nogometaši mirno privesti utakmicu kraju, a zapravo tek onda su počela prava uzbuđenja. Prvo je Buić nespretno u kaznenom prostoru igrao rukom i sudac je pokazao na kazneni udarac za Dugopoljce. Peričić nije propustio iskoristit­i taj dar i silovitim udarcem s 11 metara izjednačio je na 1:1, te vratio stvari u egal. Nije se bilo lako oporaviti nakon tog šoka, ali Vinkovčani nisu stali, nego su krenuli po novo vodstvo. I došli su do njega u 92. minuti. Igralo se tri minute sudačke nadoknade, a na isteku druge Kuzminski je s centra igrališta pronašao Lozića, koji je pobjegao gostujućoj obrani i udarcem s 15-ak metara iskosa naciljao suprotni kut protivničk­og gola za konačnih 2:1. Cibalia je osvojila sva tri boda, a još je važno spomenuti povratak na teren nakon duge stanke Filipa Jazvića. U završnici utakmice trener Cibalije Siniša Sesar poslao je na teren Jazvića, koji zbog ozljede koljena nije igrao godinu i pol. I. Li. ■

CIBALIA DUGOPOLJE

2 (1) 1 (0)

– Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 200. Sudac: Antonio Škobić (Čepin). Strijelci: 1:0 Bajić (43), 1:1 Peričić (88 - 11 m), 2:1 Lozić (90+2). Žuti kartoni: Bosak, Kuzminski, Buić, Bajić (Cibalia), Bagarić, Katić (Dugopolje)

Kovačević, Buić, Kelić, Crnčec, Rubić, Kuzminski, Bosak (od 86. Agić), Išasegi (od 90. Jazvić), Bajić, Verhas (od 46. Lozić), Miljanić (od 86. Pejić). Trener: Siniša Sesar

Lukić, Buličić, Luburić, Peričić, Graonić (od 58. Vidović), Katić, Ljubić, Šaranić (od 90. Vladušić), Tokić, Burčul, Bagarić. Trener: Marino Biliškov