Glas Slavonije

Osječanke “tricom” preko Hajduka u polufinale

-

Novi trener nogometaši­ca Osijeka Goran Nikić odradio je uspješno i prvi veći izazov. Hrvatske su prvakinje u četvrtfina­lu Kupa Hrvatske svladale nogometaši­ce Hajduka u Splitu s 3:0 te se plasirale u polufinale toga natjecanja. Osječanke su posve zasluženo slavile protiv Splićanki, trasirale su put pobjede već u prvom poluvremen­u kada su stigle do prednosti od 2:0. Mrežu Hajduka načela je posljednji­h nekoliko godina najbolja osječka napadačica Lorena Balić, koja je zatresla mrežu Laure Fiket u 26. minuti. Do odmora se među strijelkin­je upisala i mlada hrvatska reprezenta­tivka Barbara Živković. Ako su još Splićanke ima

- Pomoćni teren na Poljudu. Sudac: Mateo Erceg Priseg. Strijelkin­je: 0:1 Balić (26.), 0:2 Živković (42.), 0:3 Nevrkla (48.). Žuti kartoni: Turkalj (Split), Živković (Osijek).

Fiket, Matulich, Turkalj, Brnić, Bakalar (od 82. Petković), Mišura, Pedić, Sušak (od 56. Kukavica), Čanjevac, Bagarić (od 68. Vlastelica), Grebenar.

Anastasiad­is, Živković, Bulut (od 87. Pernar), Damjanović (od 87. Andrlić), Nevrkla, Joščak, Balić, Lojna, Medić (od 46. Maya Lucia), Kirilenko, Lubina. le vjeru i nadu da će u nastavku doći do preokreta, to im je potpuno ugasila Kristina Nevrkla pogotkom već u uvodu drugog poluvremen­a, u 48. minuti. Osječanke su tako uspješno odradile i treću utakmicu u nastavku sezone. Zanimljivo, službeno se prvenstvo nastavlja tek predstojeć­eg vikenda kada će Osječanke gostovati u Velikoj Gorici. Osim nedjeljnog Kupa u Splitu, uspješno su odradile i dva zaostatka iz prvog dijela sezone protiv Agrama i Donata i sada s lijepom bodovnom zalihom kreću u obranu naslova prvakinja, ali i po povratak u Osijek drugog trofeja, onaj namijenjen osvajačica­ma Kupa. K.L. ■