Glas Slavonije

Ashton i Primorac pogađali za ostanak bodova doma

BROKERIMA SE ISPLATIO PREKOVREME­NI RAD

-

Drugi put ove sezone lider prvoligašk­e karavane spasio je bodove kod kuće nakon dodatnih pet minuta. U Maloj dvorani Gradski vrt ipak i dalje nema darivanja gostiju, osječki su košarkaši jednom pokazali da imaju dobre živce i da su u stanju neizvjesnu utakmicu privesti kraju prema svojim željama. Znalo se i prije dvoboja 23. kola da Vrijednosn­ice Osijek neće imati lagan zadatak protiv Zagreba, koji je i u prvom dijelu prvenstva bio tvrd orah (69:75). Ne treba podsjećati da Brokeri imaju i nemalih problema s ozljedama, ali usprkos svemu i daje guraju prema planu. Nije puno nedostajal­o da im planove pokvare Zagrepčani, koji su već u prvoj dionici nagovijest­ili da domaćina čeka teško poslijepod­ne. Gosti su u 7. minuti imali najveću prednost na utakmici (13:23). Osječani su potom stisnuli obranu, u drugoj četvrtini su poveli 29:28. Zagreb je i dalje ispaljivao trice (11-36), puno je promašivao, ali je i sjajno skakao u napadu (od 47 skokova, 20 pod osječkim košem), pa je tako sve bilo otvoreno. U trećoj četvrtini napadačku odgovornos­t preuzeo je Makai Ashton, koji je 13 od svojih 29 poena (imao 10 asista, skok ga je dijelio do triple-doublea) zabio u toj dionici. U 36. minuti izgledalo je da će VROS prelomiti dvoboj, ali tih 69:62 nije potrajalo. Završnica je otvorena, Zagreb je 66 sekundi prije kraja vodio 73:74, a uzvratio je Robert Kujundžić teškim ubačajem za novo vodstvo. Mogao je Mladen Primorac zatvoriti utakmicu, ali 12 sekundi prije kraja zabio je samo jedan slobodnjak (11 momčadskih promašaja). Ono što je propustio, Primorac je nadoknadio u dodatnih pet minuta. Zabio je devet poena u nizu, a Brokeri su izborili još jednu pobjedu. N. Benčinan