Glas Slavonije

BSK ide prema gore, Zrinski je uspješno odradio popravni

- Ivana LIOVIĆ

Nogometaši BSK-A prvi put u ovom prvenstvu zabili su u jednoj utakmici tri pogotka i prvi put spojili dvije pobjede. Nakon što su prošlog kola kod kuće svladali Sesvete (2:0), ovoga vikenda su u Zaprešiću pobijedili Jarun sa 3:1. Uspješan popravak imao je Zrinski Osječko 1664, nakon prošlotjed­nog kiksa s Dubrava Tim kabelom u Gradskom vrtu "pivari" su se vatili na pobjedničk­i put svladavši istu tu Dubravu sa 2:0, a Vukovarci bez dosadašnje­g trenera Ivana Božića ostavili su tri boda u Borovu naselju, gdje Croatia iz Zmijavaca nije mogla puno (2:0). U posljednjo­j utakmici 23. kola Cibalia je na Šubićevcu pružila sjajan otpor Šibeniku, ali je ostala praznih ruku.

Trener bjelobrdsk­ih nogometaša Denis Krstanović nakon 23. kola Supersport lige napokon može biti zadovoljan. Na okupu ima dobru

REZULTATI 23. KOLA

TABLICA

momčad, koja je ove sezone na glup način ili u samim završnicam­a utakmice prosipala bodove. Bilo je početnički­h pogrešaka, dekoncetra­cije, ali i nesreće. BSK je zbog toga u opasnoj zoni, ali s dolaskom proljeća stvari u Bijelom Brdu izgledaju

Zrinski Osječko 1664 - Dubrava Tim kabel (Zagreb) 2:0, Vukovar 1991 - Croatia (Zmijavci) 2:0, Jarun (Zagreb) - BSK (Bijelo Brdo) 1:3, Dugopolje - Solin 2:2, Šibenik - Cibalia 1:0, Sesvete - Orijent (Rijeka) 2:2 bolje. U nastavku prvenstva BSK je izgubio samo od Vukovara (3:2, Pelko za pobjedu domaćih zabio u posljednji­m trenutcima), sad je spojio dvije pobjede, nakon kojih ostanak nije osiguran, ali se lakše diše. Momčad napokon ima dobra rješenja u napadu, a to se osjeti i na rezultatim­a. U Zaprešiću je domaći Jarun poveo u 10. minuti pogotkom Grdenića, ali prednost je trajala samo dvije minute. Josip Knežević je izjednačio, a onda u 27. Capitani donio prednost gostima. U 50. minuti Ilan Pejić zabio je za 1:3, Bjelobrđan­i su do kraja stali u čvrst blok i uspjeli sačuvati prednost za važna tri boda i veseli povratak kući. Bjelobrđan­i se nisu riješili brga oko ostanka u prvoligašk­om društvu, ali dobra je vijest da momčad ide prema gore, u igri i rezultatim­a.

Zrinski Osječko 1664 se nakon remija (Croatia) i poraza (Dubrava Tim kabel) vratio na pobjedničk­i kolosijek. U osječkom Gradskom vrtu je, kao i prije tjedan dana u obračunu Zrinskog i Dubrave, završilo 2:0. Ovaj put su slavili domaćini. Ponovno je to bio agresivan i brz Zrinski, a kad je takav, suparnici ga ne mogu zaustaviti. Domaći su poveli u 12. minuti pogotkom Patricka Stanića, koji je sjajno pogodio nakon ubačaja iz kornera. Imao je igrača na leđima, ali ni on mu nije mogao ništa. U 56. minuti najveći dio posla obavio je prvi topnik lige Dominik Dogan, uposlio Horvata, no njegov udarac sjajno je obranio Mustapić, ali na odbijenu loptu naletio je Amar Pekarić i spremio je u mrežu. Do kraja je Budšina momčad sigurno kontrolira­la utakmicu i pokvarila debi na klupi Petri Mandić, prvoj trenerici neke momčadi u Supersport Prvoj ligi. Nakon što je klupu Vukovara 1991 prošlog tjedna napustio Ivan Božić, na nju je privremeno sjeo Marko Novoselac i možda je zaslužio biti dugoročnij­e, a ne samo privremeno rješenje. Vukovarci su kod kuće rutinski svladali Croatiju iz Zmijavaca, poveli su već u četvrtoj minuti, Rugašević je nakon prekida ubacio loptu u 16 metara, tamo se najbolje snašao Mustedanag­ić i iz gužve pogodio za 1:0. Joker za završnice, Vanja Pelko, u 78. je na asistencij­u Wehrmanna postavio konačnih 2:0.

Cibalia je prošlog tjedna ostala bez predsjedni­ka Damira Mustapića, a u nedjelju i bez bodova na Šubićevcu. Favorizira­nom Šibeniku odolijeval­a je do 85. minute i na kraju ostala bez ičega. Imali su Vinkovčani sjajnu šansu u 83. minuti, Filip Jazvić je izašao sam pred domaćeg vratara i pucao preko gola. Kazna je stigla na drugoj strani dvije minute kasnije. Nakon ubačaja iz kornera Toševski je spustio za Josipa Gačića koji šalje loptu u mrežu za konačnih 1:0. ■