Glas Slavonije

Dalić sada u miru može pripremati plan za Njemačku

Vidjeli smo što i kako mogu neki od igrača. Pogreške? Do Eura ćemo ih ispraviti, kaže Dalić

- Ivana LIOVIĆ

Hrvatska nogometna reprezenta­cija na prijateljs­kom turniru u Kairu odradila je pretposlje­dnji pripremni ciklus uoči nastupa na Europskom prvenstvu, koje će se u lipnju i srpnju igrati u Njemačkoj. Iako nije počelo dobro, izbornik Zlatko Dalić na kraju može biti zadovoljan izletom u Egipat. Naravno, ne utakmicom protiv Tunisa, koju su Vatreni uspješno riješili tek nakon penala, mnogo više igrom u finalu protiv Egipta, kojeg je Hrvatska pobijedila 4:2 i osvojila prijateljs­ki ACUD Cup. Egipat je poveo već u šestoj minuti preko Ramija Rabija. Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparnički­h vrata za 1:1. U 57. minuti Bruno Petković je glavom zabio za 2:1, a finale je odlučeno u 77. minuti, kada je, također glavom, za 3:1 poentirao Andrej Kramarić. Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4:1, a u 94. Mohamed El Shami pogodio je za konačnih 4:2. Za samopouzda­nje i zadovoljan odlazak kući važna je pobjeda i osvajanje turnira, no mnogo je važnije što su Dalić i momčad dobili od ove avanture u Egiptu. Dalić kaže da je dobio neke odgovore, ali i mir za pripreme za Euro. - Sve je bilo puno bolje nego protiv Tunisa, a tome smo se i nadali. Bilo je doista prelijepo. Prvo jer smo osvojili turnir i igrali dobro, a drugo jer je to bilo pred 80.000 navijača - kazao je nakon osvajanja turnira hrvatski izbornik Zlatko Dalić.

Protiv Tunisa Hrvatska je igrala opušteno, nekako bezidejno, a protiv Egipta je to bilo sasvim drukčije. Poznato je da hrvatska nogometna vrsta ima problema u napadu i taj problem nije od jučer, ali Egipćanima smo zabili četiri pogotka, i to je ono što veseli. - Bili smo raznovrsni i ubojiti, opasni po obje strane, stvarali višak igrača, imali centaršuto­ve i prekide. Drago mi je da smo igrali sa svim igračima, da su svi dobili prigodu. Svi su zadovoljni i sretni - dodao je Dalić. ■