Glas Slavonije

Zamalo su uzvratile istom mjerom, ovih velikih “plus 13” vraća samopouzda­nje

-

Vezale su napokon osječke rukometaši­ce dvije prvoligašk­e pobjede na svom Zrinjevcu. Obje imaju dodatnu težinu jer su izborene protiv direktnih suparnica u borbi za ostanak. Očito je da su prvenstven­u stanku trener Zdenko Kordi i njegove igračice iskoristil­i za kvalitetnu pripremu. Nakon što su svladale Sesvete (28:25), Osječanke su imale tri tjedna mira napraviti pobjedničk­i plan za ogled sa Zametom, koji je gostovao u sklopu 21. kola.

Riječanke su bile itekako velik dužnik, jer su u prvom dijelu sezone nanijele Osijeku jedan od najtežih poraza sezone. Tih 35:20 svakako je dodatno motiviralo domaće da se pokažu u najboljem mogućem svijetlu. Izgubiti od nekog s velikom razlikom pa uzvratiti gotovo istom mjerom, nije česta pojava, ali malo je nedostajal­o da Zamet strada i s tih 15 razlike, što je granica koju nije lako dostići ni protiv sastava iz slabijeg hrvatskog rukometnog razreda. No Osječanke su deklasiral­e svog dužnika, završilo je na kraju +13. Moglo je biti i više, ali ni ovako nije loše. Od samog početka bilo je vidljivo da će Kordijeva ekipa ići sto na sat. Vodstvo od 4:0 u 5. minuti najavilo je dobru napadačku izvedbu, a kako je prvi pogodak Katarina Borac primila tek minutu poslije, bilo je jasno da će i obrana biti na visini zadatka. To se pokazalo već do poluvremen­a, na kojem je domaći sastav imao 17:8. U nastavku je i ta granica od +15 visjela u zraku, dvije minute prije kraja bilo je i najvećih 29:15, ali sumnjamo da je nakon konačnih 31:18 bilo tko nezadovolj­an napustio Zrinjevac. Osim, naravno, gostujuće ekspedicij­e. - Važna utakmica, za koju smo se kvalitetno pripremale, imale smo i imperativ pobjede. Tako smo se postavile na parketu da smo već do poluvremen­a stekle znatnu prednost. Bilo je važno nastaviti u istom ritmu, odigrale smo svih 60 minuta kako treba. Trener je raspodijel­io i minutažu, Dea Čivić zabila je i svoj premijerni prvoligašk­i pogodak, sve je ispalo kako smo i priželjkiv­ali kaže Nika Malovan, koja je četiri puta zatresla riječku mrežu. Već preko tjedna igraju se susreti 22. kola, u kojem je Osijek slobodan, a u 23. rundi (subota) ponovo domaćin. Stiže koprivničk­a Podravka. N. Benčina ■

OSIJEK ZAMET

tablica

31 (17) 18 (8)

sd Zrinjevac. gledatelja: 100. suci: feletar (Bjelovar) i rendulić (Kutina)

Borac (11+0), ledenčan, Čivić 1, Josipović 2, Hren 3, Šoš, gardaš, Jozanović 3, Kragujević, Jelečević, Malovan 4 (1), frančić 6, grgić 3, Vrdoljak 2, Pehar 6 (1), Bulatović 1

leverić (2+0), Vujisić (7+0), Troskot 1, debelić 3, Mršić 1, Jukan 1, Tabar 2 (2), Pleša 4, Brusić, Pleše 2, grozdanić, svast 2, Šutović 1, Markulinči­ć 1

Osijek 3(2), Zamet 3(2); Osijek 12 minuta (Josipović 2+2, Šoš 2+2, Malovan, Bulatović), Zamet 8 minuta (Jukan, Pleša 2+2, Šutović)

Ostali rezultati 21. kola: lokomotiva - Bjelovar 32:20, Zrinski - Koka 30:26, dugo selo ‘55 - rudar 35:25, dalmatinka - Podravka 18:33, ŽARK split - split 2010 0:10