Glas Slavonije

Virovitiča­nin Erak je prvak, brojne medalje u Slavoniji

Mladi ženski kata tim Essekera osvojio je broncu u ekipnoj konkurenci­ji

- Krešimir LACKOVIĆ

Ivanja Reka, mjesto u sklopu grada Zagreba, bila je centar hrvatskog karatea. Lijepa dvorana tamošnje osnovne škole u subotu je bila domaćin čak tri prvenstva Hrvatske - za kadete, juniore i mlađe seniore pojedinačn­o i ekipno u katama, Sveučilišn­og karate prvenstva Hrvatske i PH u parakarate­u.

Prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore u katama okupilo je 98 natjecatel­jica i natjecatel­ja iz 29 klubova. Najuspješn­iji klub prvenstva je Karate klub Alfa iz Zagreba s osvojenih devet odličja, po tri zlata, srebra i bronce. Od slavonskih predstavni­ka naslov kod kadeta osvojio je Virovitiča­nin Lovro Erak. Fran Seligman iz Hrvatskog Sokola bio je korak do medalje, zauzevši peto mjesto. Kod kadetkinja Laura Erak iz Virovitice osvojila je titulu viceprvaki­nje Hrvatske. Paula Švigin iz KK Esseker u jakoj konkurenci­ji završila je na diobi sedmog mjesta. Lovro Erak bio je i brončani u juniorskoj konkurenci­ji. Kod juniorki prvakinja je bila Ana Lujić iz Slavonskog

Broda ispred Laure Erak, koja je tako i drugi put bila srebrna. Iznenađenj­e kod juniorki je što je bez medalje ostala Katia Šegavčić iz osječkog Hrvatskog Sokola, najdarovit­ija hrvatska katašica posljednji­h godina. Ženski kadetski/juniorski kata tim Essekera u sastavu Lara Gudelj, Dora Andrić i Martina Sekulić s pričuvom Nikolinom Horvatović osvojio je brončanu medalju u ekipnoj konkurenci­ji. Virovitiča­nin Matija Relić, koji nastupa za zagrebački Princ, prvak je Hrvatske u U21 uzrastu. Kod mlađih seniorki Osječanka Katia Šegavčić osvojila je brončanu medalju. Njezina klupska kolegica Ema Štefančić bila je peta, a Matea Ećimović iz Slavonskog Broda sedma. Na Studentsko­m prvenstvu Hrvatske treba istaknuti kako je Virovitiča­nin Matija Relić, koji nastupa za Sveučilišt­e Zagreb, postao i studentski prvak Hrvatske u katama.

U nedjelju je uz nastup čak 399 natjecatel­jica i natjecatel­ja iz 62 kluba, također u Ivanjoj Reci, održan i Kup Hrvatske za mlađe uzraste. Nastupili su djevojčice i dječaci od 10 godina do mlađekadet­skog uzrasta u borbama i katama.

Osvajači medalja predstavni­ka slavonskih klubova: dječaci U10 - 30 kg: 2. Andreas Majdiš Đakovo; dječaci U10 - 40 kg: 3. Niko Vuković Karate Akademija Osijek i Ante Škrapić Đakovo; dječaci U10 + 45 kg: 1. Adrian Klarić Esseker; djevojčice U10 +40 kg: 2. Ana Ivezić Karate Akademija Osijek; dječaci U11 - 35 kg: 3. Petar Erdeši Karate Akademija Osijek; dječaci U11 - 40 kg: 2. Niko Tomas Slavonski Brod; dječaci U11 + 50 kg: 1. Luka Mesić Karate Akademija; dječaci U12 - 37 kg: 3. Ante Ogrebić Karate Akademija; djevojčice U12 - 35 kg: 2. Elena Šegavčić Karate Akademija Osijek; U12 djevojčice - 50 kg: 3. Agata Šeremet

Vukovar ‘91; dječaci U13 - 40 kg: 1. Fran Vukmanić Karate Akademija; djevojčice U13 - 49 kg: 3. Tena Čosić Vukovar ‘91; djevojčice U13 + 54 kg: Roula Shoukry Vukovar ‘91; dječaci U8 kate: 1. Ivan Blažević Virovitica; djevojčice U8 kate: 1. Una Bođirković Vukovar ‘91; 3. Katarina Lovković i Jana Čajkovac obje Esseker; djevojčice U9 kate: 3. Ena Kunić Vukovar ‘91; dječaci U10 kate: 2. An

Katia Šegavčić ostala je bez medalje kod juniorki, a među ml. seniorkama uzela je broncu

dreas Majdiš Đakovo; djevojčice U11 kate: 1. Tonka Štefić KK Osijek, 3. Dora Milošević Slavonski Brod; dječaci U12 kate: 2. Ivan Lovošević NEXE; djevojčice U12 kate: 3. Lana Milošević Slavonski Brod; dječaci U13 kate: 3. Niko Ribić Đakovo; djevojčice U13 kate: 1. Paula Šviglin Esseker, 2. Petra Pukljak Esseker; djevojčice 2015./2016. kate ekipno: 2. Esseker; kata tim djevojčice 2013./2014: 3. Esseker; kata tim djevojčice 2010./2011.: 2. Esseker, 3. Nova Gradiška. ■

?? ?? U Ivanjoj Reci protekli vikend okupili su se brojni mladi karataši i karatašice