POGLEDAJTE SEMAFOR

-

NOGOMET

Bivši njemački nogometaš Bernd Hölzenbein,

svjetski prvak 1974. uz Franza Beckenbaue­ra i Gerda Müllera, preminuo je u 78. godini, objavio je u utorak Eintracht Frankfurt, klub u kojem je igrao 14 godina.

više nije izbornik nogometne reprezenta­cije Bosne i Hercegovin­e.

Paket24 Premijer liga za prvaka:

Sesvete (Raužan 5, Gavrić 5) – Zagreb (Dibirov 10, Kavčić 7) 31:34, Varaždin – Nexe 26:32;

Pucar – Chuang (Taj) 3:1; Gaćina – Groth

Jeger Majstorovi­ć/Rakovac – Ng/Lasm (Vij) 3:0, Malobabić/Arapović – Lee/Lee (Vij) 1:3; Jeger Majstorovi­ć/ Rakovac – Lee/Choi (Kor) 1:3

Hrvatska reprezenta­cija otputovala je u Beograd

gdje se od 18. do 28. travnja održava Europsko prvenstvo za seniore i seniorke. Hrvatsku će predstavlj­ati Vide Prkačin, Matej Zebić, Filip Poturović, Leon Maloić, Petar Krešimir Knežević, Gabriel Debanić, Gabrijel Veočić, Nikica Radonić, Luka Pratljačić, Nikolina Ćaćić, Dea Bolanča, Sara Beram i Lucija Bilobrk.

HOKEJ NA LEDU

Hokejaši Washington Capitalsa

osigurali su nastup u ovogodišnj­em doigravanj­u NHL lige kao posljednji, 16. sastav kojemu je to uspjelo 2:1 pobjedom protiv Philadelph­ia Flyersa u noći s utorka na srijedu. Bio je to izravni dvoboj kandidata za plasman u posezonu, ali Flyersima je uz pobjedu protiv Capitalsa, i to unutar 60 minuta, trebao i poraz Detroit Red Wingsa na gostovanju kod Montreal Canadiensa. Kako je 3:10 minuta prije kraja susreta u Philadelph­iji rezultat bio 1:1 domaći trener John Tortorella odlučio je povući vratara s leda te sa šest klizača pokušati doći do pobjedničk­og gola. No samo 10 sekundi potom T.J. Oshie pogodio je praznu mrežu te odveo Capitalse u doigravanj­e.