Večernji list BiH

Nakon četiri poraza u nizu od Borca, Široki se nada pobjedi

Susret 29. kola Wwin lige BiH igra se na čitlučkim Barama u nedjelju u 13 sati uz izravan TV prijenos na Areni Sport

-

Peti put u aktualnoj sezoni Široki Brijeg i Borac “ukrstit će mačeve”. Dvaput su igrali u prvenstvu i oba puta slavio je Borac. Na Pecari je bilo 0:2 (Jovo Lukić u 5., Damir Hrelja u 8. minuti), na banjolučko­m Gradskom stadionu Borac je slavio s 1:0 (David Čavić u 40.). U Kupu BiH Široki je u poluzavršn­ici ugostio Borac na čitlučkim Barama. Borac je opet slavio (3:1). Po gol za goste zabili su Jakov Blagaić (20.), Ranko Jokić (28.) i David Vuković (62.), a jedini gol za Širokobrij­ežane Petar Mišić (70.). Četvrtu pobjedu Borac je upisao u Banjoj Luci (2:1). Široki je došao u vodstvo pogotkom Marka Matića (69.), ali

Borac je preokrenuo rezultat preko Stefana Fićovića (77.) i Damira Hrelje (87.). Je li vrijeme da Široki napokon upiše pobjedu ili barem “izvuče” neodlučeno? Nema previše optimizma nakon ne baš sjajne predstave Skenderove momčadi (0:1) u prošlom, 28. kolu u utorak na Grbavici, iako ni Željezniča­r nije briljirao. No, nije ni Borac protiv Posušja u srijedu pokazao neku osobitu igru, iako je tijesno pobijedio Posušje (1:0) sumnjivim pogotkom (zaleđe!?). Za očekivati je da trener Širokobrij­ežana Dino Skender opet malo izmiksa sastav momčadi. Mladi vratar Ivan Puljić vjerojatno će i ovaj put biti među vratnicama, ali priliku čekaju i braća Matić, Marko i Filip, potom dvojica Jelića, Josip i Gojko, Filip Taraba... Nekako se podrazumij­eva da već standardni Bože Prusina i ovaj put bude u prvoj jedanaesto­rici. Još je vjerojatni­je da početni sastav bude (većinom) onaj koji i inače igra od prve minute, a da spomenuti igrači uđu naknadno: Puljić, Pranjić, Mašić, Barišić, Capan, Ćavar, Mišić, Mamić, Chinedu, M. Matić, Kuprešak (A. T. Tomić, Benić, Mužek, T. Tomić, Marin, F. Matić, Mis. Matić, Lukić, G. Jelić, J. Jelić). Susret 29. kola Wwin lige BiH igra se na Barama u nedjelju u 13 sati uz izravan TV prijenos