Galabinov ne želi igrati dok je Petev izbornik, Popovu kapetanska vrpca

-

Oko naše nogometne reprezenta­cije atmosfera je daleko od idealne. No, ako nam to može biti nekakva utjeha, ni u Bugarskoj nije bajno. Uostalom, njihovi rezultati u kvalifikac­ijama za Europsko prvenstvo daleko su lošiji od naših, zaostaju šest bodova za Hrvatskom. Što znači da teoretski mogu u dodatne kvalifikac­ije ispred Hrvatske. Trebaju im “samo” pobjede nad Hrvatskom u Maksimiru i nad Azerbajdža­nom Roberta Prosinečko­g kod kuće u Bugarskoj te poraz Hrvatske i na Malti. Ivajlo Petev, izbornik Bugarske, dobro poznaje Maksimir, igrao je ovdje s Lu- dogorcem. I ne dolazi baš naročite volje. Primjerice, napadač Novare Andrej Galabinov otkazao je dolazak. Službeno je izvijestio da je ozlijeđen, no neslužbeno – ne želi igrati za Bugarsku dok je Petev izbornik. Dosad nije imao veliku minutažu za njegova mandata, a misli da zaslužuje više pa je sada “ozlijeđen”. Ozlijeđen je, ali stvarno, bio Ivelin Popov. Zabio je gol za moskovski Spartak u 1:0 pobjedi u Saransku, ali je i zamijenjen u 67. minuti. Čim je stigao u Bugarsku, podvrgnuo se pregledima na kojima je utvrđeno da nije riječ o ozbiljnoj ozljedi te će biti spreman za Hrvatsku. K tome i dodatno motiviran, Ivajlo Petev vratio mu je kapetansku vrpcu (dosad je kapetan bio Svetoslav Djakov). Bugarska reprezenta­cija, baš kao i naša, s pripremama za posljednje dvije utakmice kvalifikac­ija počela je jučer. (rj)

Ivelin Popov ozlijedio se u ruskom prvenstvu, no oporavit će se do subote i utakmice s našom vrstom u Maksimiru bugari mogu na EP s dvije pobjede, ali i trebaju oba poraza Hrvatske