Barca uzela prvi pehar ove sezone

- Željko Janković, Katarina Kušec sport@vecernji.net ZAGREB

Luiz Enrique s Barcelonom je osvojio 12. španjolski Superkup i tako je postao drugi trener koji ga je osvojio i kao igrač U prvoj utakmici doigravanj­a za Ligu prvaka, Monaco je slavio kod Villarreal­a (2:1). Fabinho je već nakon tri minute s bijele točke zabio za vodstvo Monaca, a u 36. minuti Pato je izjednačio. Utakmicu je, nakon sjajnog prodora u 72. minuti, odlučio Bernardo Silva. Danijel Subašić na vratima Monaca branio je cijeli susret. Celtic je u Glasgowu svladao izraelski Hapoel Be’er Shevu s 5:2, a susret su obilježili i domaći navijači koji su mahali zastavom Palestine, zbog čega bi Uefa mogla teško kazniti klub. Za Celtic su zabili Rogić (9.), Griffiths (39. i 45.), Dembele (73.) i Brown (86.), a za Izraelce Maranhao (55.) i Melikson (57.). Jozo Šimunović zbog ozljede nije konkurirao za momčad Celtica. Porto je kod kuće remizirao s Romom (1:1), a gosti su poveli u 21. minuti Felipeovim autogolom. Od 41. minute Roma je igrala bez isključeno­g Thomasa Vermaelena. Konačni omjer postavio je Andre Silva u 61. minuti s bijele točke. Španjolski Superkup pripao je nogometaši­ma Barcelone koji su s 3:0 u uzvratu pobijedili Sevillu i tako s ukupnih 5:0 u vitrinu pospremili prvi pehar ove sezone. Katalonci su mrežu gostiju pogodili rano. Arda Turan već je u 10. minuti, na asistencij­u Messija, zabio za vodstvo. Nisu ni Sampaolije­vi momci “štrajkali”, Bravo je obranio jedanaeste­rac Iborri, a Marceda je glavom tukao u gredu Barcelonin­a gola. No, Turan je nakon odmora zabio i drugi gol, a u 57. minuti Messi, koji je nosio kapetansku vrpcu, bio je strijelac za konačnih 3:0. Ivan Rakitić je u dresu Barcelone igrao od 72. minute.