Djed plivao do obale, a i unuci heroji

Što je radio najmlađi brat? “Muzao kravu, to mu je zanimljivi­je nego gledati nas”

- Srdjan.hebar@vecernji.net

Djed pobjednika triatlona, nakon potapanja broda u II. ratu, spasio se plivajući, a unuci, braća Brownlee, olimpijski su medaljaši Srđan Hebar Majka Cath, s britanskom zastavicom na Copacabani, u mikrofon je rekla: – Danas nemam favorita! Na slavnoj brazilskoj plaži, pod tmurnim oblacima, njezina su dva sina, Alistair (28) i Jonny (26) Brownlee uskočila u hladni Atlantik i započela olimpijski triatlon. Kasnije, u cilj, nakon 1500 metara plivanja, 10.000 metara trčanja i 38.500 na biciklu, u cilj su utrčali zajedno. Alistair je osvojio zlato, bolje reći obranio ono iz Londona 2012. godine, a brat Jonny srebro. Fizička, ali više mentalna snaga u ovom su teškom trodijelno­m sportu najvažniji.

Kupili i kuće u susjedstvu

Majka Cath i suprug Keith, kad su vidjeli svoje dečke na postolju, veselo su rekli: – Sad idemo na izlet u Amazonu! Majka je bivša plivačica, a o sinovima je dodala: – Imam i trećeg! A ova dvojica starijih uvijek su se međusobno natjecala. Jonny je uvijek bio organizira­n tip, a kod Alistaira je sve kaotično. Ali, u ovom sportu, u kojem su česti usponi i padovi, njih dvojica odlično se snalaze, jedan drugog podržavaju, savršen su par, iako su konkurenti – kazala je majka Brownlee. Medaljaši iz Londona, a osvojili su spomenuto zlato, a mlađi Jonny broncu, nakon Igara kupili su kuće. U istoj ulici, 500 metara jedan od drugog.

??  ?? Iscrpljeni Alistair i Jonny Brownlee na cilju triatlonsk­e utrke. U Londonu su osvojili zlato i broncu, sad zlato i srebro