Večernji list - Hrvatska

Uragan Barce, Kalinić zabio Juventusu

Higuain ušao umjesto Mandže i odmah zabio za pobjedu Juvea

- tomislav.dasovic@vecernji.net Tomislav Dasović

Barcelona je pregazila Betis sa 6:2, dok se Juventus namučio protiv Fiorentine (2:1), a Marko Pjaca nije dobio ni minute u prvom kolu

Uraganski start u nogometnu sezonu branitelja naslova Barcelone zasluga je raspjevano­ga urugvajsko-argentinsk­og dvojca, trostrukog­a strijelca Luisa Suareza i ubitačnoga, neumoljivo­ga Lionela Messija. Barca je na premijeri pregazila Betis čak sa 6:2, na poluprazno­m Nou Campu, pred ‘samo’ 65.731 gledatelje­m, i čak i bez Mascherana, Inieste i Neymara izgledala je spektakula­rno. Suarezu je ovo bio već sedmi hattrick od početka prošle sezone, po čemu je europski rekorder, Messi je zabio dva, a izvrsnu formu de- monstrira i preporođen­i Arda Turan. Turčin je u prošloj sezoni u 25 utakmica postigao dva pogotka, a u ovoj već tri u tri utakmice. Standardno koristan i pouzdan bio je Ivan Rakitić odradivši cijelu utakmicu, bolje rečeno Barcelonin­u lagodnu šetnju protiv nedorasle momčadi iz Seville, na čijoj klupi sjedi slavni Urugvajac Gustavo Poyet.

Moćno smo startali

- Morali smo od samog početka svima pokazati tko je branitelj naslova. Morali smo startati moćno kod kuće, to je uvijek važno – kazao je Luis Suarez i pritom veličao Messijev doprinos: - Leo je opet počeo sezonu kao najbolji na svijetu. Nama ostalima preostaje da mu se prepustimo i uživamo. Čileanski vratar Claudio Bravo (33) odigrao je oproštajku u dresu Barcelone. Od sljedećeg tjedna on je nova jedinica Manchester Citya, dok na njegovo mjesto u Barci uskače Nizozemac, dosadašnji vratar Ajaxa, 27-godišnji Jasper Cillessen.

Pet kilograma viška

Juventus je u obranu talijansko­g naslova prvaka krenuo pobjedom nad Fiorentino­m (2:1), a od trojice Hrvata koji su nastupili u ovoj utakmici u strijelce se upisao samo – Nikola Kalinić. Zabio je izjednačuj­ući pogodak u 70. minuti (Juve je vodio golom Khedire), a potom je na scenu stupio Gonzalo Higuain. Ušao je u 66. minuti umjesto Mandžukića, a u 75. minuti zabio za pobjedu. Majstor ostaje majstor i s pet kilograma viška. Marko Pjaca nije ulazio u igru. U Fiorentini­nim redovima Nikola Kalinić odigrao je cijelu utakmicu, Badelj do 65. minute, a Hrvoje Milić ostao na klupi.

??  ?? Briljantni Urugvajac Luis Suarez postigao je već sedmi hat-trick u dresu Barcelone od početka prošle sezone po čemu je europski rekorder