Večernji list - Hrvatska

Perišićev volej za remi Intera protiv Bologne, Real zapeo u Las Palmasu

- (rj)

Las Palmas kod kuće izborio je remi s madridskim Realom (2:2). Barcelona u Gijonu do vrha napunila mrežu Čopova Sportinga (5:0) Ivan Perišić je prekrasnim pogotkom iz voleja donio Interu jedan bod u remiju protiv Bologne 1:1. Napadao je Inter veći dio dvoboja, ali više od neodlučeno­g rezultata nisu uspjeli ostvariti. U prošlom kolu Zinedine Zidane odlučio je svog glavnog kreatora igre Luku Modrića ostaviti da se odmori, pa je na svome Santiago Bernabeu Real odigrao samo 1:1 s Villarreal­om. Stoga se Luka vratio u prvu momčad, a Kovačić preselio na klupu, no opet Real nije pobijedio, Las Palmas je uzeo bod (2:2). U momčadi Las Palmasa u špici je počeo Marko Livaja i dobro odigrao do 88. minute.Barcelona nije dopustila iznenađenj­e u Gijonu. Luis Enrique poštedio je Rakitića, Iniestu, Mascherana te upisao pobjedu 5:0, stigao na bod do Reala. Doduše, Sporting je pola sata jako dobro odolijevao. Duje Čop za domaćine, i to dobro, igrao je do 68. minute. Manchester United nakon dva poraza (od Watforda i Cityja) pobijedio je Leicester, aktualni prvak pao je s 4:1. U londonskom derbiju Arsenal je s 3:0 slavio nad Chelseajom, drugi je to uzastopni poraz Conteove momčadi nakon što su kod kuće poraženi u derbiju od Liverpoola. Momčad Liverpoola napunila je mrežu Hull Cityja (5:1) s tim da Klopp nije mogao računati na Dejana Lovrena zbog virusne infekcije. Manchester City i dalje maršira, kod Swansea je upisao svoju šestu pobjedu u šest utakmica, a Sergio Agüero zabio je dva pogotka, stigao je do 11 golova u šest utakmica! U Bundesligi Niko Kovač u utakmici punoj preokreta uspio je izvući bod u domaćem srazu s Herthom. Gubio je njegov Eintracht 1:0, pa vodio 2:1, zatim je berlinska momčad za koju je nekoć igrao Niko Kovač okrenula na 3:2, a u sudačkoj je nadoknadi Ante Rebić (ušao u 60. minuti) asistirao za 3:3. Alen Halilović nije bio ni na klupi HSV-a kao ni Tin Jedvaj u Bayer Leverkusen­u, a na klupi Wolfsburga nije bilo ni Josipa Brekala.