Perošević donio tri boda Osijeku i prekinuo crni niz od osam godina

- Gradimir Đukarić gradimir.djukaric@vecernji.net OSIJEK

Nakon tri blijede utakmice u kojima su osvojena dva mršava boda, bijelo-plavi su napokon slavili, te zadržali korak s vodećima u 1. HNL Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Lokomotivu 1:0 (0:0) i zadržao korak za vrhom Prve HNL. Zoran Zekić može odahnuti, Osijek nije zaboravio pobjeđivat­i. Nakon tri blijede utakmice u kojima su osvojena dva mršava boda, bijelo-plavi su napokon slavili, a ova pobjeda ima i dodanu vrijednost jer prekinuta je jedna neugodna tradicija. Osam godina, naime, Osijek nije pobijedio Lokomotivu u Gradskom vrtu, posljednji­h devet utakmica Lokosi su iz Osijeka odnosili bodove, u posljednje četiri utakmice sva tri... Omjer je to kakav s Osijekom u Prvoj HNL nema nitko pa čak ni Dinamo i Rijeka. I činilo se kako će se taj niz nastaviti. Zvižduci nakon pr- vih 45 minuta rekli su sve. Igralo se u prvom poluvremen­u jalovo, bez konkretnih završnica, Osijek je još tu i tamo zapucao na vrata Zagorca, Lokomotiva ni toliko. Potvrdilo se još jednom kako se Osijek teško nosi s postavljen­im obranama. Zoran Zekić više nije imao što čekati, u drugi dio ušao je sa čak trojicom napadača, a taj mu se otvoreni gard vrlo brzo isplatio. Antonio Perošević bio je taj džoker s klupe čiji je gol, desetak minuta nakon što je ušao u igru, bio impuls na kojem su domaćini odigrali ostatak utakmice. Utakmicu protiv Lokomotive pamtit će i Mile Škorić, veznjak Osijeka koji je zbog srčane anemije mjesecima bio izvan travnjaka, vratio se nogometu. – Iznimno sam zadovoljan kako je momčad odgovorila na ovakvom terenu. Odigrali smo pametno, bez ljepote, ali dobili smo utakmicu na mišiće – rekao je trener Osijeka Zekić, dok je Lokomotivi­n Tomo Ivković dodao: – Nedostaje nam taj iskorak, drskost i bezobrazlu­k u napadu.