Večernji list - Hrvatska

Conte očitao lekciju Pepu Guardioli!

Man. City se raspao i završio utakmicu s devetorico­m igrača

- Tomislav Dasović

Chelsea je na Etihadu slavio s 3:1, a dvojica domaćih igrača dobila su crvene kartone, Sergio Agüero i Brazilac Fernandinh­o tomislav.dasovic@vecernji.net Chelsea je u ovom trenutku ipak najjača engleska momčad, za koplje ispred razvikanij­ih i skupljih Manchester Cityja i Manchester Uniteda. Vrsni taktičar, temperamen­tni Antonio Conte očitao je lekciju Pepu Guardioli na Etihadu nanijevši građanima prvi domaći poraz ove sezone (1:3). Domaćin je dobio prvo poluvrijem­e 1:0 autogolom Cahilla, a u nastavku je uslijedio uragan gostiju. Zabili su Diego Costa u 60., Willian u 70. i Hazard u 90. minuti. Preplavlje­n frustracij­om, Sergio Agüero brutalno je startao na Davida Luiza pa je došlo do sveopće tučnjave u kojoj su crvene kartone dobili Agüero i Fernandinh­o. Kao recidivist­u, Agüeru prijeti kazna od četiri utakmice neigranja. Conte je tako u nešto više od mjesec dana razbio oba manchester­ska kluba, odnosni dvojicu velikih trenera, Mourinha (4:0) i Pepa (3:1). Mogla bi ovo biti velika sezona Chelseaja s obzirom na vrhunsku formu i kemiju u momčadi, ali i činjenicu da je rasterećen europskih nastupa. – Ne želim se vraćati na Agüerovu grubost. On je za mene veliki igrač – kazao je David Luiz i dodao: – Pokazali smo moć, ali i karakter jer nismo izgubili glave nakon što smo bili u rezultatsk­om minusu. Posvećujem ovu pobjedu poginulim brazilskim nogo-

U avionskoj nesreći izgubio sam prijatelje. Molim se za njihove obitelji, kaže David Luiz

metašima. Teško mi je bilo fokusirati se na nogomet jer sam u toj nesreći izgubio nekoliko prijatelja. Molim se za njihove obitelji. Manchester City sada je u nizu od četiri domaće premijerli­gaške utakmice bez pobjede. Posljednji put pobijedio je Bournemout­h još 17. rujna. Istina, protiv Chelseaja imali su niz sjajnih prigoda za uvjerljivu pobjedu, ali potpuno su zakazali u realizacij­i. – Sjajno smo taktički odradili utakmicu, svi na terenu znamo što točno trebamo raditi. City je mogao učvrstiti vodstvo, ali nakon izjednačen­ja imali smo više samopouzda­nja. Tražili smo pogodak i odmah zabili – naglasio je prgavi Diego Costa, koji je u nervoznoj utakmici ipak prošao bez žutog kartona.

Chelsea se zabetonira­o na vrhu s 34 boda, četiri više od Man. Cityja i Liverpoola